Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 12:56

autor: Aquma

[Aktualizacja] Cyberpunk 2077 - tytuły darmowych DLC pojawiły się w sieci (plotka)

[Aktualizacja] W sieci pojawił się przeciek zdradzający możliwe tytuły darmowych DLC do gry Cyberpunk 2077. Nazwy pozwalają wysnuć pewne wnioski na temat zawartości, którą być może otrzymamy.

Aktualizacja #2:

W mailu wysłanym redakcji serwisu IGN studio CD Projekt RED zdementowało poniższe doniesienia, stwierdzając, że przytoczone w nich tytuły nie są nazwami planowanych DLC do gry Cyberpunk 2077. Jednak nie oznacza to, że wszystkie informacje były nieprawdziwe – niewykluczone, że przeciek zdradził tytuły planowane, które uległy zmianie, lub tzw. placeholdery / nazwy kodowe (tytuły tymczasowe).

Aktualizacja:

Autor wczorajszego przecieku zdradził na forum Reddit, w jaki sposób wszedł w posiadanie poniższych informacji. Zaprzeczył także, jakoby obrazki były stworzone w Photoshopie.

W jednym z komentarzy poproszono mnie o pokazanie, w jaki sposób udało mi się zdobyć te informacje, aby mogli je sami zweryfikować, na co odpowiedziałem „Tak, za pewną cenę”. Wkrótce po tym, jak napisałem ten komentarz, usunąłem go, ponieważ nie prosiłem o pieniądze. Przez „cenę” rozumiałem ryzyko związane z upublicznieniem pewnych wrażliwych informacji. Nie otrzymałem i nie otrzymam żadnej zapłaty za udostępnienie wrażliwych danych.

W innym komentarzu zwrócono uwagę, że zrzuty ekranu dostarczone jako dowód są przerobione w Photoshopie. Obrazki, które zamieściłem, są wszystkim, co mogłem w tym czasie udostępnić bez dzielenia się poufnymi danymi. Ponadto, nie zadałbym sobie trudu używania Photoshopa, bo jestem w tym kiepski.

Jak zdobyłem te informacje: Epic używa kluczy AES do szyfrowania większości swoich serwerów. Po znalezieniu właściwego klucza AES i ominięciu blokady szyfrowania, niektóre informacje, które mają być dostępne dla deweloperów, stają się widoczne we wczesnym podglądzie sklepu EGS – tłumaczy autor.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:

 1. na platformie Epic Games Store podobno pojawiły się DLC do gry Cyberpunk 2077;
 2. jednemu z użytkowników forum Reddit udało się zrobić screen, dzięki czemu poznaliśmy możliwe tytuły.

Jeden z użytkowników forum Reddit opublikował przeciek, który zdradza możliwe DLC do gry Cyberpunk 2077. Według autora wpisu tytuły dodatków były widoczne na platformie Epic Games Store. Początkowo zestawienie obejmowało osiemnaście pozycji, ale osiem z nich zostało usuniętych, nim autor wpisu zdołał uwiecznić je na screenie. Lista wygląda tak:

Cyberpunk 2077 – lista DLC

 1. Ripperdocs Expansion
 2. Body Shops Expansion
 3. Fashion Forward Expansion
 4. Gangs of Night City
 5. Body of Chrome
 6. Rides of the Dark Future
 7. The Relic
 8. Neck Deep
 9. Night City Expansion
 10. Unnamed (brak tytułu)

W niektórych przypadkach dość łatwo stwierdzić, co może być tematem DLC – np. Ripperdocs Expansion, Body Shops Expansion czy Fashion Forward Expansion najprawdopodobniej rozwijają ofertę różnorakich sklepów dostępnych w świecie gry lub wprowadzają zupełnie nowe (bo nie przypominam sobie w Night City czegoś takiego, jak „body shops”). Być może otrzymamy więcej możliwości w zakresie dostosowania wyglądu bohatera?

[Aktualizacja] Cyberpunk 2077 - tytuły darmowych DLC pojawiły się w sieci (plotka) - ilustracja #1
[Aktualizacja] Cyberpunk 2077 - tytuły darmowych DLC pojawiły się w sieci (plotka) - ilustracja #2
Screeny zostały usunięte z forum Reddit, ale można je znaleźć w innych miejscach w sieci. Źródło: https://www.neogaf.com/threads/cyberpunk-2077-upcoming-content-seemly-leaked.1598183/

Dość jednoznaczny jest również przypadek Rides of the Dark Future (nowe pojazdy), ale pozostałe są zagadkami. The Relic, Gangs of Night City i Neck Deep mogą być kolejnymi zadaniami. Podobnie jest z Body of Chrome, choć niewykluczone też, że jest to kolejne DLC z przedmiotami kosmetycznymi (wielu graczy narzekało na brak możliwości dodania swojej postaci cybernetycznych wszczepów modyfikujących wygląd). Największą enigmą (poza DLC bez tytułu) jest chyba Night City Expansion, które może być praktycznie wszystkim.

Warto odnotować, że dodatków nie widać już na karcie gry w Epic Games Store, a obrazki zostały usunięte z forum Reddit – dlatego też podchodźcie do tych doniesień z pewną dozą ostrożności.

 1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
 2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
 3. Cyberpunk 2077 – poradnik
 4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna