Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 13:04

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Nowa gra twórców Destiny 2 dopiero w 2025 roku

Dyrektor kreatywny studia Bungie ujawnił, że nowa marka niezwiązana z serią Destiny ukaże się dopiero w 2025 roku. Ponadto flagowy tytuł firmy otrzyma kilkuletnie wsparcie.

W wywiadzie dla japońskiego portalu 4gamer dyrektor kreatywny studia Bungie Jacob Benton odpowiedział na pytania związane nie tylko z przyszłością serii Destiny, ale także opowiedział o planach na nowy tytuł. Nie ujawnił żadnych detali, ale potwierdził, iż efekty ich pracy będzie można zobaczyć w roku 2025.

Słowa Bentona pokrywają się z poprzednimi zapowiedziami firmy. Półtora roku temu prezes Bungie, Pete Parsons, ogłosił, że do końca 2025 roku powinna ukazać się przynajmniej jedna gra niezwiązana ze światem Destiny. Warto przypomnieć, że od czerwca 2020 roku firma poszukuje deweloperów do pracy nad nowym sieciowym tytułem fantasy.

Jeżeli chodzi o Destiny 2, to popularny looter-shooter otrzyma jeszcze trzy rozszerzenia. Pierwsze, The Witch Queen, będzie miało premierę na początku 2022 roku. Drugie - o roboczym tytule Lightfall - ukaże się dopiero w 2023 roku. Trzeci dodatek fabularny został zapowiedziany na rok 2024 i będzie stanowił podsumowanie sagi Światła i Ciemności (rozpoczętej w pierwszej części Destiny). Benton zapowiedział, że epilog nie będzie oznaczał końca Destiny 2, ponieważ twórcy mają pomysły na dalszy rozwój tytułu oraz historię dziejącą się po wydarzeniach, których treść poznamy dopiero za trzy lata.

Nowa gra twórców Destiny 2 dopiero w 2025 roku - ilustracja #1
Bungie zamierza rozwijać swój flagowy tytuł przez następne kilka lat.