Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2021, 17:19

autor: Miłosz Piotrowski

Cyberpunk 2077: jeden na czterech graczy osiągnął maksymalny poziom reputacji

CD Projekt Red pochwaliło się na Twitterze, że 23,5% graczy osiągnęło maksymalny poziom reputacji w Cyberpunku 2077. Na pierwszy rzut oka ten wynik może wydawać się niezbyt imponujący, jednak w porównaniu do innych produkcji statystyka wypada całkiem dobrze.

Według CD Projekt Red blisko jeden na czterech graczy osiągnął maksymalny, 50. poziom reputacji w Cyberpunku 2077. Pozornie wynik ten nie wygląda najlepiej, jednak w rzeczywistości pokazuje on duże zaangażowanie w rozgrywkę, ponieważ osiągnięcie 50. poziomu reputacji wymaga wykonania znacznej ilości aktywności pobocznych i częstego wykraczania poza główną linię fabularną.

Według danych dostępnych na Steamie 31,7% graczy, którzy rozpoczęli przygodę z polską produkcją, dotarło do finału fabuły. Biorąc pod uwagę wyniki innych popularnych tytułów, jest to dobry rezultat. CD Projekt Red zdecydowanie może być zadowolone z tych statystyk dotyczących najnowszej produkcji studia. Świadczą one o tym, że, mimo licznych problemów, Cyberpunk 2077 wciąż oferuje wciągającą rozgrywkę, dzięki której wielu graczy nie poprzestaje jedynie na ukończeniu głównego wątku, ale również chętnie zagłębia się w liczne poboczne aktywności, które można znaleźć w Night City.

Reputację w Cyberpunku 2077 można zdobywać poprzez wykonywanie dodatkowych misji, kontraktów czy likwidowanie przeciwników. Statystyka ta określa poziom szacunku, jakim cieszy się nasz bohater w mieście. Pozwala ona na odblokowywanie przedmiotów, zniżek w sklepach, a także innych nagród.

Cyberpunk 2077 od premiery zmaga się z dużymi problemami, wielu graczy narzekało na liczne błędy i inne niedociągnięcia. Studio cały czas pracuje nad poprawą wszelkich bolączek gry; w zeszłym tygodniu ukazał się najnowszy hotfix oznaczony numerem 1.22.