Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2021, 12:59

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 otrzymał hotfix 1.22, oto lista zmian

Studio CD Projekt RED wypuściło nową aktualizację do gry Cyberpunk 2077. Patch to tzw. hotfix 1.22 i usuwa on błędy w misjach, poprawia wydajność oraz minimalizuje problemy z grafiką.

HOTFIX 1.22 TO M.IN.:
  • usunięte błędy uniemożliwiające postępy w misjach,
  • lepsza wydajność i zarządzanie pamięcią,
  • rzadsze błędy wizualne z przycinającymi się ubraniami NPC-ów.

Ukazał się nowy patch do gry Cyberpunk 2077. Opatrzono go numerem 1.22 i dostępny jest już zarówno na PC, jak i na konsolach oraz w Google Stadia. Gracze pecetowi muszą pobrać ok. 1,5 GB (Steam) lub 587 MB (GOG.com). Według doniesień użytkowników na Xboksie One łatka „waży” 23,95 GB, na PS4 - 15,5 GB a jeden z naszych redaktorów z Xboksem Series X musiał pobrać 15,17 GB.

Studio CD Projekt RED określa patcha mianem hoftixa, więc zawiera on głównie małe poprawki, w tym przede wszystkim usuwa problemy zgłaszane przez graczy po premierze poprzedniego patcha. Tradycyjnie zwiększono również stabilność silnika oraz wydajność gry.

Aktualizacja 1.22 usuwa sporo problemów, które utrudniały ukończenie takich misji jak Kontrakt: Dopóki śmierć nas nie rozłączy, Delamain: Readmisja, Nowy świt gaśnie czy Kto sieje wiatr. Z patchem rzadziej powinniśmy także widzieć przycinanie się ubrań NPC-ów.

Jeśli chodzi o ulepszenia wydajność, to hotfix 1.22 usprawnia zarządzanie pamięcią oraz poprawia działanie karty graficznej przy renderowaniu modeli i tkanin. Ponadto w wersji na Google Stadia usunięto błąd powodujący blokowanie się gry w menu przypisania klawiszy, w sytuacjach kiedy klawiatura nie jest dostępna.

Przypomnimy, że Cyberpunk 2077 ukazał się 10 grudnia 2020 roku na PC, PS4, Xboksie One i Google Stadia. Gra zadebiutowała w fatalnym stanie technicznym i od tego czasu autorzy starają się doprowadzić ją do przyzwoitego poziomu dopracowania. Do ideału wciąż wiele brakuje, ale twórcy nie zamierzają się poddawać i zapowiedzieli, że nie porzucą tej gry.

  1. Hotfix 1.22 – pełna lista zmian
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  3. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  4. Cyberpunk 2077 - braki, niedociągnięcia i pomysły jak uratować grę
  5. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  6. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna