Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2021, 13:00

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 - modder naprawił bug związany z wrogimi hakerami

Jeden z modderów naprawił błąd w Cyberpunku 2077, który powodował, że wrodzy hakerzy rzadko używali na V swoich zdolności. Modyfikacja AI Netrunners Enhanced sprawia też, że przeciwnicy będący netrunnerami stają się zdecydowanie bardziej niebezpieczni.

W SKRÓCIE:

  1. mod AI Netrunners Enhanced do gry Cyberpunk 2077 naprawia bug, który powoduje, że hakerzy rzadko używają swoich zdolności na postaci gracza;
  2. modyfikacja zwiększa też katalog hacków, które znają przeciwnicy.

Modder RMK1234 naprawił błąd w grze Cyberpunk 2077, który sprawiał, że wrodzy netrunnerzy (hakerzy) w wielu sytuacjach nie mogli używać swoich zdolności na postaci gracza. Bug sprawiał, że po załadowaniu zapisanego stanu gry albo skorzystaniu z systemu szybkiej podróży bohater otrzymywał status BeingHacked (w wolnym tłumaczeniu „w trakcie hakowania”), który uniemożliwiał używanie na nim podobnych zdolności.

Efekt w niektórych sytuacjach był zdejmowany, dzięki czemu mogliśmy doświadczyć na swojej skórze wrogich hacków – ale dochodziło do tego znacznie rzadziej, niż powinno. Po zainstalowaniu moda AI Netrunners Enhanced hakerzy będą znacznie bardziej aktywni. Możecie też spodziewać się zauważalnego rozbudowania ich repertuaru tricków. Każdy z tego typu przeciwników będzie dysponował trzema zdolnościami, w tym jedną zadającą obrażenia i jedną wpływającą w pewien sposób na postać gracza (mowa o Quick Hackach z kategorii „Control”). Będą one wybierane z katalogu obejmującego dziesięć pozycji (w tym jeden hack typu Ultimate, który po prostu zabija V).

Cyberpunk 2077 – jak zainstalować mod AI Netrunners Enhanced

Modyfikację AI Netrunners Enhanced można pobrać z serwisu Nexus Mods. Jej instalacja jest nieco skomplikowana. W pierwszej kolejności musicie pobrać aplikację redscript compliler i wrzucić plik scc.exe do katalogu Cyberpunk 2077/engine/tools. Następnie trzeba otworzyć plik konfiguracyjny scripts.ini, który znajdziecie w folderze Cyberpunk 2077/engine/config/base/ - lub stworzyć go, jeśli nie istnieje. Do pliku tego powinna trafić treść poniższego cytatu.

[Scripts]

EnableCompilation = „true”

Potem wystarczy już tylko wrzucić pliki moda AI Netrunners Enhanced do katalogu Cyberpunk 2077/r6/scripts. Warto odnotować, że modyfikacja nadpisuje niektóre skrypty gry i jej usunięcie będzie wymagało nieco więcej zachodu. Konieczne będzie wykasowanie pliku final.redscripts z katalogu Cyberpunk 2077/r6/cache/, a następnie zlokalizowanie automatycznie stworzonego backupu final.redscripts.bk w tym samym folderze i zmienienie jego nazwy na final.redscripts.

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna