Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2020, 10:50

autor: Aquma

CS:GO – skórka sprzedana za rekordową cenę 100 tys. dolarów

Według doniesień Internauty o ksywie ohnePixel chiński kolekcjoner zapłacił 100 tys. dolarów za skórkę StatTrak M4A4 (Howl) do gry Counter-Strike: Global Offensive. Jest to najdroższy przedmiot tego typu w historii.

CS:GO – skórka sprzedana za rekordową cenę 100 tys. dolarów - ilustracja #1
Przedmioty kosmetyczne w CS:GO osiągają astronomiczne ceny.

W SKRÓCIE:

  1. chiński kolekcjoner nabył skórkę StatTrak M4A4 (Howl) do CS:GO za 100 tys. dolarów;
  2. nabywca jest gotowy sprzedać ją za 130 tys. „zielonych”;
  3. to najprawdopodobniej najdroższy przedmiot kosmetyczny w historii tej gry;
  4. jednym z powodów wielkiej popularności skórki jest bardzo rzadka naklejka iBUYPOWER Katowice 2014.

Dobrze zorientowany w ekonomii Counter-Strike: Global Offensive użytkownik Twittera o ksywie ohnePixel poinformował w jednym z wpisów, że w ostatnim czasie pewna bardzo rzadka skórka StatTrak M4A4 (Howl) została zakupiona za astronomiczną cenę 100 tys. dolarów. Cyfrowy przedmiot miał zostać nabyty przez chińskiego kolekcjonera.

Co ciekawe, nabywca jest gotowy sprzedać skórkę jeszcze drożej – za 130 tys. dolarów. Nawet kwota 100 tys. „zielonych” jest jednak więcej niż wystarczająca, by ustanowić rekord. Dotychczas najdroższym przedmiotem kosmetycznym w CS:GO była skórka Souvenir AWP (Dragon Lore), warta przeszło 61 tys. dolarów (wówczas było to około 204 tys. złotych).

Co ciekawe, jednym z powodów, dla których skórka StatTrak M4A4 (Howl) jest tak droga jest… obecna na niej naklejka iBUYPOWER Katowice 2014, pochodząca z czasów, gdy baza graczy CS:GO była zdecydowanie mniejsza. Przedmioty tego typu są obecnie jednymi z najrzadszych, jakie można zdobyć. Dla porównania, cena normalnej skórki StatTrak M4A4 (Howl) – bez wspomnianych naklejek – to 5180 dolarów (ok. 20,5 tys. złotych). Drugim czynnikiem wpływającym na cenę jest chaotyczna i szalona natura chińskiego rynku kolekcjonerskiego.

  1. Counter-Strike: Global Offensive – strona oficjalna
  2. Counter-Strike: Global Offensive – poradnik
  3. Recenzja gry Counter- Strike: Global Offensive - kultowa strzelanina w nowych szatach
  4. Counter-Strike: Global Offensive - porady jak zacząć przygodę z popularnym FPS-em