Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2021, 18:28

autor: Qskan

Czołowa drużyna CS:GO pozywa swojego byłego trenera

Kolejna afera na profesjonalnej scenie Counter-Strike’a: Global Offensive. Duńska drużyna Heroic zerwała kontrakt z dotychczasowym trenerem i skierowała do sądu sprawę przeciwko niemu. Powodem miało być przekazywanie wrażliwych informacji na temat strategii zespołu.

Pomimo tego, że większość pro-drużyn CS:GO odpoczywa obecnie w okresie wakacyjnym, nie oznacza to, iż w świecie strzelanki Valve nic się nie dzieje. Ostatnim zaskakującym wydarzeniem jest decyzja duńskiej drużyny Heroic (obecnie nr 7 światowego rankingu) o rozstaniu się z dotychczasowym trenerem Nicolaiem „Hundenem” Petersenem. Jednocześnie zespół skierował przeciwko byłemu już szkoleniowcowi sprawę do sądu. Zarzewiem tych wydarzeń miał być konflikt na linii Petersen—zawodnicy, do którego doszło przed turniejem IEM Cologne 2021 (8–18 lipca).

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Heroic:

Przed IEM Cologne 2021, na początku lipca, zespół Heroic jednogłośnie zdecydował, że Pan Petersen nie będzie uczestniczył w turnieju z powodu poważnych problemów z zaufaniem.

Po tym wydarzeniu Pan Petersen zablokował członkom drużyny dostęp do folderu z jej strategiami na ten turniej.

Śledztwo ujawniło, że przed turniejem Pan Petersen przekazał poufne i wrażliwe informacje z naszego folderu strategicznego kluczowej osobie u głównego konkurenta. [...]

Sprawa została zgłoszona do dwóch duńskich sądów, które będą procedować ją dalej. Dodatkowo o sytuacji poinformowano ESL – organizatora turnieju – oraz ESIC (Esports Integrity Commision). Te organa również będą badać, czy sytuacja, o którą oskarżany jest Hunden, miała miejsce.

Do sprawy odniósł się już przedstawiciel ESL – Ulrich Schulze. Według jego słów, instytucja przeprowadziła szeroko zakrojone śledztwo, z którego można wnioskować, że ten incydent nie miał „żadnego możliwego wpływu na integralność turnieju IEM Cologne”.

Sam Hunden przedstawia swoją wersję wydarzeń, w której zaprzecza, jakoby podzielił się z przeciwnikami folderem ze strategiami na ten turniej. Petersen przyznaje jedynie, że rozmawiał z niektórymi zawodnikami o kontrstrategiach w kontekście sparingu. Były trener Heroic jednocześnie wyraził gotowość do kooperacji z ESIC i wszelkimi innymi organami, aby wyjaśnić tę sprawę.