Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2021, 12:54

autor: Qskan

Ta akcja przejdzie do historii CS:GO. Niesamowity finał ESL Pro Ligi

Wczoraj zakończył się 13. sezon ESL Pro Ligi w CS:GO. Mecz wygrała duńska drużyna Heroic, która pokonała Gambit Esports 3:2. Z tej batalii z pewnością najbardziej zostanie zapamiętana akcja Caspera „cadiaNa” Mollera, który w ostatniej rundzie popisał się fantastycznym clutchem.

W SKRÓCIE:
  1. Wczoraj odbył się finał 13. sezonu ESL Pro Ligi w CS:GO.
  2. Mecz wygrała ekipa Heroic wynikiem 3:2 w mapach.
  3. Niesamowitym zagraniem popisał się lider duńskiej ekipy - cadiaN - który w ostatniej rundzie przypieczętował zwycięstwo wygrywając clutcha 1 vs 4.

Esportowa społeczność Counter-Strike: Global Offensive przeżywała wczoraj święto. W finale ESL Pro League 13 (najwyższa liga rozgrywek CS:GO) zmierzyły się drużyny Heroic (Dania) oraz Gambit Esports (Rosja). Spotkanie odbyło się w formacie Best of 5, tj. do 3 wygranych map z pięciu. Mecz obfitował w ciekawe zagrania i był to zdecydowanie CS na najwyższym poziomie.

Po blisko 7 godzinach szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Duńczycy z Heroic, wygrywając ostatnią mapę 16:6, a całe spotkanie 3:2. To wydarzenie nie byłoby jednak tak niezwykłe, gdyby nie akcja wieńcząca całe spotkanie. Przy stanie 15:6 dla Heroic na mapie Mirage, lider ekipy „cadiaN” dokonał niemal niemożliwego, wygrywając clutcha 1 vs 4, pokonując przeciwników z pełnym wyposażeniem, sam mając w ręku jedynie pistolet P250 i 2HP.

Popis umiejętności duńskiego gracza możecie zobaczyć poniżej:

Komentatorzy oraz społeczność CS:GO zgodnie uznali tę akcję za najlepsze zagranie cadiaNa w jego karierze. Po zakończeniu ,podczas pomeczowych analiz sam zainteresowany stwierdził, że „było to jedno z najbardziej absurdalnych zakończeń meczu Counter-Strike’a w historii”. Zawodnik przyznał, że nie liczył w tym clutchu na wygraną, a jedynie podreperowanie swoich funduszy przed następną rundą. Jednak przy stanie 1 vs 2, miał już pewność, że będzie w stanie wygrać.

Z pewnością ta akcja zapisze się złotymi zgłoskami w historii CS:GO i będzie kandydatem do akcji roku, a może i nawet ostatnich kilku lat. Dziękujemy za widowisko i prosimy o więcej.