Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2020, 09:54

autor: Adrian Werner

CS:GO depcze po piętach Cyberpunkowi 2077 na Steamie

Miniony tydzień był kolejnym, w którym największym bestsellerem Steama był CP2077. O pozycję lidera z polską grą ostro rywalizuje jednak Counter-Strike: Global Offensive dzięki startowi Operacji Broken Fang.

Pre-order Cyberpunka 2077 obronił pierwsze miejsce na liście największych przebojów ubiegłego tygodnia na Steamie. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo, gdyż polskiej grze po piętach deptała przepustka Operacji Broken Fang do Counter-Strike: Global Offensive. Sukces tego FPS-a jest tym bardziej imponujący, że wspomniany pass kosztuje tylko 58,99 złotych, podczas gdy za CP2077 trzeba zapłacić 199 zł, a zestawienie tworzone jest według przychodów.

CS:GO - Operation Broken Fang radzi sobie tak dobrze, że w ostatnich dniach regularnie trafia na pierwsze miejsce bestsellerów Steam. Jednak w podsumowaniu za cały miniony tydzień przychody z pre-orderów Cyberpunka 2077 były jednak wyższe.

CS:GO depcze po piętach Cyberpunkowi 2077 na Steamie - ilustracja #1
W wynikach aktywności CS:GO widać wyraźną tendencję zwyżkową. Źródło: SteamDB.

Start nowej operacji mocno przysłużył się popularności Counter-Strike: Global Offensive, ale gra od dłuższego czasu jest na fali wznoszącej. W ostatnich tygodniach produkcja regularnie w każdy weekend przekracza pułap miliona graczy bawiących się jednocześnie. Sobotni rekord aktywności wyniósł 1,17 mln osób, co jest najlepszym wynikiem od maja tego roku.

  1. Oficjalna strona gry Counter-Strike: Global Offensive
  2. Counter-Strike: Global Offensive – poradnik do gry
  3. Strona internetowa firmy Valve

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Cyberpunk 2077 (pre-order)

2.

CS:GO - Operation Broken Fang

3.

Valve Index VR Kit

4.

Phasmophobia

5.

Among Us

6.

Football Manager 2021

7.

Playerunknown's Battlegrounds

8.

Hades

9.

Red Dead Redemption 2

10.

Total War: Warhammer II - The Twisted & The Twilight

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.