Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2012, 10:10

autor: Hed

CryZone - stalkerowy mod na silniku CryEngine 3 stanie się pełnoprawną grą

Ciekawie zapowiadający się mod CryZone stanie się pełnoprawną grą na silniku CryEngine 3. To dobra informacja dla fanów serii S.T.A.L.K.E.R., z której twórcy projektu czerpią garściami.

CryZone - stalkerowy mod na silniku CryEngine 3 stanie się pełnoprawną grą - ilustracja #1

Prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 mogły zostać wstrzymane, ale na świecie nie brakuje fanów serii studia GSC Game World. Do tej grupy należy zdecydowanie ekipa z WoS Team, małego niezależnego studia, które pracowało nad modem gry Crysis w klimatach stalkerowskich - CryZone. Zespół ujawnił, że zmienia założenia projektu. CryZone nie jest już tylko modyfikacją, ale pełnoprawną, niezależną produkcją na bazie CryEngine 3.

CryZone: Sector 23, bo tak brzmi pełna nazwa dotychczasowej modyfikacji, to amatorski projekt inspirowany serią S.T.A.L.K.E.R., który parę miesięcy temu wszedł w fazę bety. Początkowo twórcy budowali dzieło na bazie CryEngine 2, ale teraz pracują na nowszej wersji silnika, znanej z Crysis 2. Deweloper wyjaśnił, że zdołał przenieść projekt na CryEngine 3 i obecnie zajmuje się bezpośrednio produkcją nowej wersji. Na dowód pokazano parę obrazków.

CryZone - stalkerowy mod na silniku CryEngine 3 stanie się pełnoprawną grą - ilustracja #2

Twórcy CryZone zapewniają, że otrzymamy wysokiej jakości grę postapokaliptyczną, rozgrywającą się w uniwersum stalkeropodobnym. Wspomniana modyfikacja miała składać się z dwóch epizodów opowiadających o bohaterze, który udaje się do Zony, aby pomóc synowi. W swojej produkcji studio WoS Team chciało rozwinąć pomysły znane z pierwowzoru – stworzyć przekonywujący świat wypełniony indywidualnymi, niezależnymi jednostkami i przeciwnikami.

Informacja o zmianie statusu projektu została podana już w marcu na stronie CryZone, więc osoby śledzące scenę modderską mogły zauważyć ją wcześniej. Dopiero teraz deweloper zdecydował się ujawnić ją w popularnym serwisie Mod DB i dzięki temu dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Gra zapowiada się nieźle, bo chociaż pozostałości po studiu GSC Game World pracują nad nowym Survarium, kolejna wycieczka do Zony powinna być emocjonująca.

  1. Oficjalna strona CryZone
  2. CryZone na stronach Mod DB
CryZone - stalkerowy mod na silniku CryEngine 3 stanie się pełnoprawną grą - ilustracja #3
CryZone - stalkerowy mod na silniku CryEngine 3 stanie się pełnoprawną grą - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

CryZone: Sector 23

CryZone: Sector 23