Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 maja 2016, 10:48

Counter-Strike na zegarku? Z Androidem to możliwe

Fan gry Counter-Strike wykombinował, jak zagrać w ten tytuł na smartwatchach działających w oparciu o system Android.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o fanowskim programie, który pozwala zagrać na Androidzie w pecetową wersję gry Counter-Strike. Okazuje się, że inny fan poszedł w jeszcze bardziej ekstremalnym kierunku i wykorzystał te rozwiązania do zagrania w CS’a na smartwatchu z tym samym systemem, a konkretnie jego wersją nazwaną Android Wear. Sensu to nie ma oczywiście żadnego, ale sprawdza się doskonale jako zabawna ciekawostka.

Osiągnięcie to stało się udziałem Dave’a Bennetta. Wykorzystał on do tego aplikacje Xash3D oraz CSClient, autorstwa programisty o ksywce a1batross, tę same, o których pisaliśmy donosząc o możliwości grania w Counter-Strike’a na Androidzie. Jako, że smartwatche w praktyce korzystają z tego samego systemu co telefony i tablety, Bennet był bez większych problemów w stanie uruchomić grę na swoim zegarku. Rezultaty możecie obejrzeć poniżej:

Oczywiście, granie na malusieńkim ekranie zegarka w Counter-Strike’a kompletnie mija się z celem. Gra działa bardzo wolno, a sterowanie w praktyce uniemożliwia dobrą zabawę. Jest to jednak doskonały przykład tego, jak potężną zaletą jest elastyczność Androida. Firma Google wciska go praktycznie wszędzie, chcąc, aby napędzał on praktycznie każde możliwe urządzenie elektroniczne. To otwiera przed deweloperami masę możliwości. Nie zawsze da się je sensownie wykorzystać, ale sam fakt, że istnieją jest imponujący.

My w każdym razie czekamy na Counter-Strike w wersji na ekrany montowane w lodówkach.

Strona projektu Counter-Strike na Androida

Strona Dave’a Bennetta