Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2013, 11:06

autor: Orlov

Coraz więcej pogłosek na temat okularów VR dla PlayStation 4

Przygotowywane przez Sony okulary VR trafiły już w ręce pierwszych testerów. Prezentacja i ewentualna premiera sprzętu odbędą się najwcześniej w przyszłym roku.

Coraz więcej pogłosek na temat okularów VR dla PlayStation 4 - ilustracja #1

Kilka dni temu media obiegła niepotwierdzona informacja na temat prac firmy Sony nad kompatybilnymi z PlayStation 4 okularami do rzeczywistości wirtualnej. Serwis gamesindustry.biz dotarł do pierwszych testerów sprzętu, którzy nieoficjalnie podzielili się dotychczasowymi spostrzeżeniami odnośnie działania urządzenia.

Okulary VR, podobnie jak kontrolery Move, będą ściśle współpracować z szykowaną dla PS4 PlayStation Camera. Powiązanie ze sobą obydwu urządzeń do śledzenia i odczytywania ruchów głowy ma sprawić, że technologia Sony stanie się najdokładniejszą w tym segmencie rynku. Jak donoszą testerzy, obecna wersja okularów ma przymocowane znane z Move „piłeczki ping-pongowe”, które stanowią punkt odniesienia dla kamery. Wygląd ten na pewno ulegnie zmianie do premiery urządzenia – prawdopodobnie zbliżony zostanie do projektora 3D Sony HMZ-T2.

Sony HMZ-T2 w akcji - Coraz więcej pogłosek na temat okularów VR dla PlayStation 4 - wiadomość - 2013-09-05
Sony HMZ-T2 w akcji

Wcześniejsze pogłoski na temat rzekomej prezentacji okularów na tegorocznym Tokyo Game Show zostały określone przez testujących jako „mało prawdopodobne”. Sony nie chce rozpraszać uwagi potencjalnych nabywców PlayStation 4, a także nie zapewniło jeszcze oprogramowania do odpowiedniej prezentacji urządzenia. Według nieoficjalnych doniesień z wewnątrz firmy – okulary VR trafią na rynek dopiero jesienią 2014 roku.

Mimo braku jakichkolwiek informacji na temat zainteresowania firmy Microsoft wirtualną rzeczywistością, Sony nie będzie osamotnione w tym segmencie. W produkcji znajduje się już Oculus Rift, który z kickstarterowej idei przeistoczył się w wart 16 milionów dolarów projekt. Rift skupiać się ma jednak na rynku PC i gier mobilnych, obecnie bez planów wobec konsol. Firma Oculus nie udzieliła jeszcze komentarza na temat okularów Sony.