Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2018, 18:12

autor: Vergil

Conan Exiles z rekordową sprzedażą; studio Funcom zapowiada darmowy update i płatne DLC

Studio Funcom pochwaliło się wynikami Conan Exiles. Produkcja dzierży obecnie miano najlepiej i najszybciej sprzedającej się gry z portfolio norweskiej firmy. Chcąc uczcić to osiągnięcie, deweloperzy zapowiedzieli darmową aktualizację z nową zawartością i duże, płatne DLC.

Pod koniec maja informowaliśmy, że sprzedaż gry Conan Exiles przekroczyła pułap 1,4 miliona egzemplarzy; choć ów wynik był obarczony pewnymi błędami, przedstawiciele Funcomu przekonywali, że tytuł wydany na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One i tak niedługo zostanie bestsellerem studia.

Tak też się stało – zespół pochwalił się, że jego surwiwalowe dzieło zdołało pobić rekord ustanowiony przez grę Age of Conan: Hyborian Adventures, która przed przejściem na model free-to-play, a więc po trzech latach od premiery, trafiła w ręce 1,4 miliona graczy. Z uwagi na fakt, że najnowsza produkcja Funcomu potrzebowała na to o połowę krótszego czasu (gra zadebiutowała w steamowym wczesnym dostępie w styczniu 2017 roku), obecnie dzierży miano nie tylko najlepiej, ale też najszybciej sprzedającej się pozycji z portfolio Norwegów. Warto odnotować, że niedługo baza graczy bawiących się przy Conan Exiles z pewnością się powiększy; 23 sierpnia tytuł zadebiutuje bowiem w Japonii – jego wydaniem na PlayStation 4 zajmie się firma Spike Chunsoft. Chcąc uczcić to osiągnięcie, deweloperzy nie tylko opublikowali materiał wideo, który znajdziecie poniżej, lecz także zapowiedzieli płatne DLC i dużą, darmową aktualizację.

W add-onie zatytułowanym Jewel of the West, który trafi do sprzedaży w sierpniu, autorzy zabiorą graczy w podróż do królestwa Aquilonii, gdzie Conan we własnej postaci ma pewnego dnia stanąć na czele rebelii i zasiąść na królewskim tronie. Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji nowe rodzaje budynków, wielkie posągi, gliniane piecyki i ozdobne dywany. Poza tym prowadzoną postać będzie można wyposażyć w nowe elementy pancerza i dziewięć niewidzianych wcześniej broni, a także przyozdobić jej ciało świeżymi barwami wojennymi.

Wyżej wspomniany update, który zostanie udostępniony za darmo, ma być jednym z największych, jakie otrzymała gra. Aktualizacja powinna zadebiutować jeszcze tego lata, a wprowadzi możliwość oswajania zwierząt (od wielbłądów, przez pantery, skończywszy na pająkach), które wykorzystamy do obrony bazy czy choćby przenoszenia surowców.

Twórcy przekonują, że nowe elementy wyposażenia nie zapewnią ich posiadaczom nieuczciwej przewagi nad graczami, którzy nie zamierzają płacić za DLC Jewel of the West. - Conan Exiles z rekordową sprzedażą; studio Funcom zapowiada darmowy update i płatne DLC - wiadomość - 2018-07-05
Twórcy przekonują, że nowe elementy wyposażenia nie zapewnią ich posiadaczom nieuczciwej przewagi nad graczami, którzy nie zamierzają płacić za DLC Jewel of the West.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Conan Exiles
  2. Recenzja gry Conan Exiles – nie tylko falujące fallusy