Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2012, 11:06

autor: Aver

Command & Conquer w wydaniu BioWare bez kampanii dla pojedynczego gracza

Gra strategiczna free-to-play Command & Conquer studia BioWare Victory postawi nacisk na rozgrywkę wieloosobową i będzie pozbawiona kampanii dla pojedynczego gracza. Będzie także zawierać wiele opcji typowych dla gier e-sportowych.

Darmowa, sieciowa gra strategiczna Command & Conquer (wcześniej znana jako Command & Conquer: Generals 2) będzie pozbawiona kampanii dla pojedynczego gracza. Wynika tak z wypowiedzi Johna Van Caneghema – głównego menedżera studia BioWare Victory – dla serwisu PC Gamer.

Command & Conquer w wydaniu BioWare bez kampanii dla pojedynczego gracza - ilustracja #1
Czy Command & Conquer zagrozi dominacji StarCraft II?

W rozmowie z brytyjskim tygodnikiem Van Caneghem stwierdził, że osią rozgrywki w nadchodzącej odsłonie serii RTS-ów będą starcia dla wielu graczy w trybie kooperacji oraz rankingowym. Studio BioWare Victory nie wyklucza wprowadzenia kampanii jednoosobowej w późniejszym terminie.

W opinii twórcy serii King’s Bounty oraz Heroes of Might & Magic, Command & Conquer ma być „powrotem do korzeni, które uczyniły tę serię wielką”. Jednocześnie nie wyklucza takiego zorganizowania usługi sieciowej, aby po premierze gier z serii Tiberium i Red Alert istniała możliwość rozgrywania pojedynków pomiędzy frakcjami występującymi w trzech cyklach spod znaku marki zapoczątkowanej przez studio Westwood.

Van Caneghem zapowiedział również, że w Command & Conquer znajdzie się seria elementów wspierających rozgrywki e-sportowe. Zaznaczył zarazem, że jeszcze zbyt wcześnie na podawanie szczegółów.

Akcja pierwszego tytułu wchodzącego w skład nowej platformy sieciowej amerykańskiego koncernu ma rozgrywać się w niedalekiej przyszłości i traktować o konflikcie rozwiniętego świata z międzynarodową organizacją terrorystyczną.

RTS-owy projekt free-to-play koncernu Electronic Arts zapowiada się bardzo ciekawie. Command & Conquer zadebiutuje na PC najprawdopodobniej w 2013 roku i będzie napędzana silnikiem Frostbite 2 studia DICE, znanym chociażby z Battlefield 3. Już teraz na oficjalnej stronie gry można zapisywać się na betatesty tytułu.