Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 20:47

Comanche – THQ Nordic wskrzesza klasyczną serię

Na targach gamescom firma THQ Nordic zapowiedziała Comanche, czyli nową odsłonę popularnej marki, która pozwoli brać udział w sieciowych starciach śmigłowców.

W Comanche zagramy w przyszłym roku. - Comanche – THQ Nordic wskrzesza klasyczną serię - wiadomość - 2019-08-19
W Comanche zagramy w przyszłym roku.
COMANCHE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nukklear
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: początek 2020 r.

Podczas imprezy Gamescom Opening Night Live nie tylko pokazano świeże materiały wideo z wyczekiwanych projektów, ale ujawniono również kilka nowych produkcji. Do tej drugiej kategorii należała zapowiedź gry Comanche, czyli nowej odsłony klasycznego cyklu pozwalającego wcielić się w pilota helikoptera bojowego.

Projekt powstaje w niemieckim studiu Nukklear, a wydawcą jest firma THQ Nordic, która ostatnio wyspecjalizowała się we wskrzeszaniu starych marek. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Produkcja zadebiutuje we wczesnym dostępie na początku przyszłego roku.

Gra osadzona zostanie w niedalekiej przyszłości. Incydent ze zhakowanym dronem wymusił wskrzeszenie programu Comanche, obejmującego budowę nowoczesnych helikopterów z ludzką załogą. Niestety, wkrótce potem plany maszyny wyciekły, przez co każdy, kogo na to stać, mógł stworzyć własną wersję tego modelu.

Produkcja nastawiona będzie na rozgrywki sieciowe. Podczas zabawy będziemy kierowali zarówno helikopterami, jak i dronami bojowymi. Potyczki mają mieć charakter drużynowy. Jedna strona będzie atakowała, a druga spróbuje się obronić. Obie otrzymają mocno odmienne cele i warunki startowe.

  1. Oficjalna strona gry