Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2021, 10:18

CoD: Vanguard beta - twórcy zdradzają więcej szczegółów

Studio Sledgehammer Games wyjawiło nowe szczegóły dotyczące beta-testów Call of Duty: Vanguard. Posiadacze konsol PlayStation znów będą nieco uprzywilejowani – zaczną testy jako pierwsi w kolejności.

OPEN BETA W SKRÓCIE:
  1. Najpierw betę na wyłączność przetestują gracze PlayStation (10-13.09, a także później); w drugim weekendzie dołączą użytkownicy innych platform (16-17.09 oraz 18-20.09).
  2. Beta zaoferuje sześć trybów gry: Team Deathmatch, Domination, Kill Confirmed, Patrol, a także Champion Hill oraz Search and Destroy.
  3. Względem testów alfa do gry zostaną dodane cztery mapy oraz dwójka nowych operatorów.

Sledgehammer Games zapowiedziało właśnie, czego gracze mogą oczekiwać po open becie Call of Duty: Vanguard, czyli najnowszej odsłony jednej z najpopularniejszej serii strzelanek. Jako pierwsi dostęp dostaną posiadacze konsol Sony – użytkownicy PS4 i PS5, którzy złożyli pre-ordery, będą mogli testować betę nowego CoD-a od 10 do 13 września. W następny weekend, tj. 16-17 września, do testów przystąpią wszyscy posiadacze PS4 i PS5, a także użytkownicy konsol Microsoftu oraz gracze pecetowi, którzy złożyli pre-order. Od 18 do 20 września testy będą już otwarte dla wszystkich użytkowników wspomnianych platform.

Źródło: Sledgehammer Games

Deweloperzy podzielili się nie tylko datami, ale również szczegółami gameplayu i tym, co w becie ma ulec zmianie w stosunku do testów z końca sierpnia. Sledgehammer Games zdradziło, że udało im się naprawić sporo aspektów technicznych, m.in. usprawnić niektóre aspekty dźwięku oraz grafiki, które były problematyczne w wersji alfa. Poprawiono błędy związane ze spawnami i obiecano eliminację wielu bugów przed samą premierą gry.

Jeśli zaś chodzi o zawartość open bety, to w stosunku do sierpniowej alfy zwiększy się liczba dostępnych trybów gry. Oprócz trybu Champion Hill gracze będą mieli do dyspozycji również: Team Deathmatch, Domination, Kill Confirmed, Patrol (od soboty pierwszego weekendu), a także Search and Destroy (od drugiego weekendu).

Szczególną uwagę powinien przyciągnąć nowy tryb Patrol, opisywany przez twórców tymi słowami:

Poza Champion Hill Vanguard wprowadzi jeszcze jeden nowy tryb gry: Patrol. Oparty na Hardpoint, skupiony na celach tryb zawiera strefę punktacji w nieustannym ruchu; jeśli operatorzy chcą zbierać punkty dla swojej drużyny, powinni nadążać i poruszać się po mapie w obrębie tego punktu Patrolu.

W open becie w porównaniu do alfy dodane zostaną cztery mapy: Hotel Royal, Gavutu, Red Star oraz Eagle's Nest (od drugiego weekendu). Dostępna będzie również funkcja Combat Pacing, która określi liczbę graczy w danym lobby:

Combat Pacing to funkcja, która pozwala graczom wybrać intensywność rozgrywki. Liczba graczy jest określana przez wielkość mapy, aby osiągnąć intensywność opisaną w systemie Combat Pacing. Liczba graczy może się różnić.

Gracze dostaną możliwość toczenia mniejszych starć w formacie 6 vs 6, większe lobby, gdzie liczba graczy ma wahać się pomiędzy 20 – 28 osób, oraz duże starcia dla maksymalnie 48 osób.

Na koniec warto wspomnieć o dwóch nowych operatorach, którzy pojawią się w CoD: Vanguard. Na tę chwilę nie wiemy o nich zbyt dużo – znamy jedynie ich nazwiska: Daniel Takeyatsu oraz Roland Zeimet. Z pewnością w najbliższych dniach poznamy więcej szczegółów.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Vanguard zadebiutuje 5 listopada na PC i konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.