Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2019, 20:53

autor: DM

COD: Modern Warfare - tryb Spec Ops z kooperacją także dla samotników

Twórcy Call of Duty: Modern Warfare zdradzili szczegóły powracającego trybu kooperacyjnego Special Ops. Oprócz czteroosobowych, wielkich operacji, Spec Ops zaoferuje również misje do samotnej rozgrywki.

COD: Modern Warfare - tryb Spec Ops z kooperacją także dla samotników - ilustracja #1

Firma Activision podzieliła się szczegółami na temat powracającego do Call of Duty: Modern Warfare trybu rozgrywki w kooperacji - Special Ops. Będzie to swego rodzaju łącznik pomiędzy kampanią fabularną, a rywalizacją sieciową i zaoferuje coś na kształt wieloetapowych rajdów oraz znacznie krótszych szturmów. Te pierwsze, zwane Operacjami, rozgrywane będą na największych mapach w czteroosobowych drużynach (z opcją publicznego matchmakingu). W drugich, nazwanych Misjami, poradzimy sobie także samodzielnie, a gra drużynowa będzie opcjonalna.

Operacje

Na początek dostaniemy cztery operacje rozgrywające się na największej mapie miejskiej City of Verdansk. Będą to wieloetapowe bitwy ze sterowanymi przez komputer przeciwnikami, aż do osiągnięcia wymaganego celu, np. zniszczenia kluczowej dla wroga infrastruktury. Do naszej dyspozycji będą wszystkie rodzaje pojazdów oraz killstreaki z rozgrywek sieciowych. Gracze będą mieli również możliwość wskrzeszania się na polu walki. Co ciekawe, dowolna ma być metoda osiągnięcia celu, np. po cichu lub frontalnym atakiem z pełną siłą. Do operacji będzie można podejść wyłącznie w czteroosobowej drużynie, ale gra ma zaoferować matchmaking.

Misje

Misje będą uzupełnieniem Operacji i tutaj rozgrywka drużynowa będzie tylko opcją. Równie dobrze będzie można do nich przystąpić samemu. Nasza skuteczność będzie nagradzana na koniec odpowiednią liczbą gwiazdek, a największym wyzwaniem ma być „pobicie czasu Infinity Ward” w osiągnięciu celu. Twórcy obiecują, że Misje będą dostarczać wyjątkowych emocji bez względu na to, jak często będziemy je powtarzać.

COD: Modern Warfare - tryb Spec Ops z kooperacją także dla samotników - ilustracja #2

COD: Modern Warfare - tryb Spec Ops z kooperacją także dla samotników - ilustracja #3

Za uczestnictwo w Operacjach oraz Misjach będziemy otrzymywać specjalne nagrody do wykorzystania zarówno w trybie Spec Ops, jak i multiplayerze. Każdy gracz będzie mógł wybrać jedną z dostępnych klas postaci: szturmowca, zwiadowcy, inżyniera, sapera, medyka i opancerzonego strzelca na wzór Tanka. Na mapie będą losowo rozmieszczane skrzynki z killstreakami.

Wszystkie zadania będą miały tło fabularne bazujące na zwalczaniu terrorystów armii Al.-Qatala przez międzynarodową koalicję Armistice. Tryb ma być wspierany po premierze kolejnymi zadaniami ukazującymi się na wszystkich platformach jednocześnie. Activision podkreśliło przy okazji, że ekskluzywny dla PlayStation 4 tryb hordy Survival nie jest w żaden sposób powiązany z Misjami i Operacjami, a jedynie dodatkową formą zabawy w coopie. Nie zmienił się również termin jego odblokowania dla pozostałych platform – 1 października 2020 roku.

Wczoraj pokazano także zwiastun gry Call of Duty: Modern Warfare z okazji premiery, która będzie miała miejsce 25 października na komputerach PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.