Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 14:36

autor: Froozyy

CoD: Modern Warfare i Warzone - miejsce na dysku znowu pożarte przez patch

Najnowsza aktualizacja Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone wymaga pobrania dużej ilości danych. Gra zajmuje coraz więcej miejsca na dysku, a gracze narzekają, że wprowadzane zmiany nie powinny wymagać pobierania tak ogromnych plików.

CoD: Modern Warfare i Warzone - miejsce na dysku znowu pożarte przez patch - ilustracja #1
Gracze Warzone narzekają na ogromny rozmiar nowego patcha.
W SKRÓCIE:
  • najnowsza aktualizacja CoD: Modern Warfare oraz Warzone wymaga pobrania dużej ilości dodatkowych danych;
  • produkcje zajmują coraz więcej miejsca na dysku – MW wraz z trybem multiplayer oraz samodzielnym Warzone wymaga prawie 200 GB;
  • gracze narzekają na to, że stosunkowo niewielkie zmiany wymagają pobierania tylu danych.

Wczoraj ukazał się nowy patch do Call of Duty: Modern Warfare, a także jego samodzielnego trybu battle royale - Warzone. Aktualizacja wprowadziła do obu produkcji kilka zmian (m.in. przywracające pancerz całej drużynie Armor Boksy w Warzone czy też nowy zestaw broni dostępny w Gułagu). Jednakże największą uwagę graczy przykuł rozmiar patcha, który po raz kolejny sprawia, że gra zajmuje coraz więcej miejsca na dysku.

Według dostępnych informacji najnowsze zmiany w samym Warzone wymagają pobrania patcha wielkości 20 GB na konsoli PlayStation 4, 31 GB na Xboksie One oraz 26 GB na pecetach (plus dodatkowe 4 GB dla graczy mających również Modern Warfare). To sprawia, że w tym momencie samo posiadanie Warzone na dysku zabiera ok. 100 GB miejsca (chociaż i tak należy zaznaczyć, że w dużej mierze stare pliki zostają po prostu podmienione). Wielu graczy narzeka nie tylko na ogromny rozmiar nowych patchy, ale także na to, że u niektórych przy aktualizacjach wszystko pobiera się od nowa. W miejscach ze słabszym dostępem do stabilnego internetu oznacza to po prostu długie oczekiwanie na możliwość ponownej rozgrywki.

Natomiast posiadacze Call of Duty: Modern Warfare (wraz z trybem multiplayer oraz Warzone) muszą liczyć się z tym, że produkcja w tym momencie zajmuje już prawie 200 GB. To na przykład dla graczy konsolowych zdecydowanie za dużo, zwłaszcza, gdy chce się mieć na dysku także inne tytuły. W wątku na Reddicie poświęconemu aktualizacji użytkownicy w dużej mierze dziwią się, jak wprowadzenie kilku map i nowych modeli może wymagać pobrania takiej ilości danych.

Nie rozumiem, jak dodanie dwóch map, kilku nowych modeli oraz zmiany w balansie mogą rozrosnąć się do rozmiaru 31 GB! – shakes76.

Moi przyjaciele poważnie myślą o porzuceniu tej gry, ponieważ zajmuje ona sporo miejsca na ich dysku. Denerwuję się, że ten patch do tego właśnie doprowadzi. Oni grają tylko w COD-a i RDR 2 i zaraz będą musieli wybierać pomiędzy tymi dwiema grami. – Refreshinglycold.

Mówiłem, że oni robią to specjalnie, żeby zmusić nas do usuwania innych gier. To takie głupie. – Goop1995.

Call of Duty: Warzone zadebiutowało 10 marca i dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Według danych z początku maja w produkcję zagrało już ponad 60 mln graczy. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że gra trafi na PlayStation 5 i Xboksa Series X.