Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2022, 17:15

Piłka i quad zamiast karabinu i granatów w nowym trybie Modern Warfare 2

Bardzo możliwe, że niebawem w Modern Warfare 2 zamiast karabinu i zestawu granatów do zwycięstwa będą nam potrzebne… piłka oraz pojazd.

Źrodło fot. Activision
i

Chociaż brzmi to jak żart, wszystko wskazuje na to, że CoD: Modern Warfare 2 otrzyma tryb gry, w którym będziemy wbijać piłkę do bramki przy użyciu pojazdów. Tak przynajmniej twierdzi Tom Henderson, znany branżowy informator, powołując się na screeny, które wyciekły wczoraj.

Call of Rocket League

Tryb przypominający Rocket League, popularną grę łączącą elementy piłki nożnej i samochodówki, ma trafić do Modern Warfare 2 z okazji rozpoczynających się za trzy dni mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze.

Zabawa ma nazywać się CODball i najprawdopodobniej zawita do gry 21 listopada. Tego dnia zarazem zadebiutuje operator-piłkarz – Neymar.

W kolejnych dniach do Modern Warfare 2 będą dodawani inni zawodnicy, m.in. Paul Pogba czy Leo Messi.

Jak podaje Henderson na łamach serwisu Insider Gaming, udostępnione mu prywatnie zrzuty ekranu oraz fragmenty rozgrywki pokazują graczy, którzy jeżdżą na quadach na środku stadionu sporych rozmiarów, próbując trafić piłką do siatki.

Piłka i quad zamiast karabinu i granatów w nowym trybie Modern Warfare 2 - ilustracja #1

Znani piłkarze pojawią się w grzeŹródło: Activision

Na ten moment nie wiadomo, ilu graczy znajdzie się w jednej drużynie. W Rocket League można grać w od jednej do czterech osób w zespole. Możliwe, że CODball użyje podobnego układu.

Na razie tryb nie został oficjalnie ogłoszony, ale jeśli wierzyć powyższym doniesieniom, jest to kwestia (bardzo krótkiego) czasu. Zwłaszcza, że do początku mistrzostw świata w Katarze zostały zaledwie trzy dni.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej