Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2021, 15:41

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 12-14 marca 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 12-14 marca 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na 3 najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 12 do 14 marca 2021 roku. Zaczynajmy!

Sala Samobójców. Hejter – Netflix

Co to: luźny sequel Sali Samobójców z 2011 roku w reżyserii Jana Komasy

Od kiedy dostępny na platformie: od 6 marca

Rok premiery: 2020

Rok po kinowej premierze i dziewięć miesięcy po udostępnieniu na zagranicznym Netfliksie, Sala Samobójców. Hejter nareszcie trafiła do polskiej wersji usługi. Wszystko przez to, że prawa do emisji w naszym kraju posiadało Kino Świat, które po zamknięciu kin zdecydowało się na umieszczenie produkcji w serwisach premium VOD. Teraz, gdy licencję na dystrybucję w Polsce przejął Netflix, możecie zapoznać się z historią Tomka Giemzy, który ma nietypową pracę. Chłopak jest zatrudniony w firmie zajmującej się niszczeniem karier wskazanych ludzi, poprzez ataki tytułowych hejterów. Film Jana Komasy przypadł do gustu zarówno zachodnim, jak i polskim widzom, którzy w szczególności chwalili dobrze zaprezentowane mroczne oblicze mediów społecznościowych.

Trzy sekundy (The Informer) – Amazon Prime Video

Co to: thriller, w którym były żołnierz infiltruje szeregi polskiej mafii

Od kiedy dostępny na platformie: od 9 marca

Rok premiery: 2019

Kolejna produkcja, w której znajdziecie polski akcent. Główny bohater Trzech sekund, Pete Koslow, przyjmuje bowiem zlecenie na infiltrację polskiej mafii, która kontroluje handel narkotykami w Nowym Jorku. Brzmi to może niedorzecznie, ale film zapewnia sporą dawkę mocnych wrażeń. Zwłaszcza że akcja szybko przenosi się za mury więzienia o zaostrzonym rygorze, a o misji Koslowa wiedzą nieliczni, którzy w razie niepowodzenia umyją ręce. Trzy sekundy to ekranizacja bestsellerowego thrillera autorstwa Andersa Roslunda i Börge’a Hellströma,

Dopasowani (The One) – Netflix

Co to: ośmioodcinkowy serial science fiction na podstawie bardzo dobrej powieści Johna Marrsa

Od kiedy dostępny na platformie: od 12 marca

Rok premiery: 2021

Jeśli istniałby sposób na odnalezienie idealnej drugiej połówki – skorzystalibyście? Przed taką właśnie możliwością stają ludzie w bazującym na powieści Johna Marrsa serialu Dopasowani. Już teraz mogę Wam zdradzić, że ten z pozoru wspaniały pomysł, nie jest pozbawiony konsekwencji – z gatunku tych mrożących krew w żyłach. Okazuje się bowiem, że związek dwóch osób może być czymś zupełnie innym od funkcjonujących w społeczeństwie wyobrażeń, a ludzka genetyka jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Okno na morze (Window to the Sea) – HBO GO

Co to: opowieść o kobiecie, która wbrew wszystkiemu próbuje odnaleźć szczęście

Od kiedy dostępny na platformie: od 8 marca

Rok premiery: 2019

Okno na morze to przejmująca opowieść o pochodzącej z Bilbao Marii (granej przez Emmę Suarez), która wbrew radom najbliższych i własnej metryce, ośmiela się żyć na własnych warunkach. Czy jej ucieczka od przykrej rzeczywistości ma szansę stać się czymś więcej, niż tylko jednorazową, krótką przygodą? Przekonajcie się sami. Dla zachęty dodam, ze za produkcję odpowiada Miguel Angel Jimenez, wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, którego możecie znać z takich tytułów jak Chaika i Ori.

Sabat sióstr (Coven of Sisters) – Netflix

Co to: osadzony w średniowieczu dramat historyczny z elementami grozy

Od kiedy dostępny na platformie: od 11 marca

Rok premiery: 2020

Jeśli widząc tytuł, pomyśleliście o dziwnych, odprawianych w mrocznym lesie rytuałach, czarownicach i polującej na nią inkwizycji, to mniej więcej wiecie, czego się spodziewać. Sabat sióstr to bardzo dobrze przyjęty dramat, nagrodzony m.in. za znakomitą charakteryzację, bardzo dobrą muzykę i świetne kostiumy. Kraj Basków, w którym rozgrywa się akcja filmu, przyciąga wzrok, a średniowieczne zacofanie wzbudza silne emocje. Twórcy nie poskąpili też scen, w których szybciej zabije Wam serce. I tak ma być – w końcu to historia o uprawianiu czarnej magii i brataniu się z diabłem.