Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2017, 12:30

Co najmniej cztery gry na licencji Dungeons & Dragons w planach na kolejne kilkanaście miesięcy

Prezes firmy Wizards of the Coast zdradził, że w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy dostaniemy 4-5 gier wideo stanowiących adaptację marki Dungeons & Dragons. Również Magic: The Gathering będzie miało mocną reprezentację w naszej branży.

Dungeons & Dragons przeżywa obecnie renesans popularności dzięki udanej piątej edycji. - W ciągu kilkunastu miesięcy otrzymamy co najmniej cztery gry na licencji Dungeons & Dragons - wiadomość - 2017-12-30
Dungeons & Dragons przeżywa obecnie renesans popularności dzięki udanej piątej edycji.

Chris Cocks, czyli obecny prezydent firmy Wizards of the Coast, udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Rolling Stone. Zdradził w nim, że w ciągu następnych 12-18 miesięcy na rynek trafi cztery lub pięć gier wideo bazujących na marce Dungeons & Dragons. W planach jest także kolejne pięć-sześć pozycji, które ukażą się w roku 2020 lub później.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że żadna z tych nadchodzących gier nie została jeszcze zapowiedziana. Chris Cocks nie chciał zdradzić konkretów odnośnie owych projektów i ograniczył się do stwierdzenia, że należeć one będą do wielu różnych gatunków.

Możemy także spodziewać się wielu gier bazujących na licencji Magic: The Gathering. - W ciągu kilkunastu miesięcy otrzymamy co najmniej cztery gry na licencji Dungeons & Dragons - wiadomość - 2017-12-30
Możemy także spodziewać się wielu gier bazujących na licencji Magic: The Gathering.

Ponadto w produkcji jest co najmniej sześć gier bazujących na Magic: The Gathering. Wśród nich znajdzie się MMORPG studia Cryptic oraz sieciowa karcianka Magic: The Gathering Arena. Firma kontynuuje także rozwój swoich marek w innych mediach, takich jak komiksy czy powieści. Rozważane są również filmowe i telewizyjne adaptacje.

Wizards of the Coast jest także właścicielem praw do gier planszowych opracowanych przez firmę Avalon Hill. Również tutaj są plany opracowania nowych adaptacji, głównie na pecety i tablety. Jako jednego z kandydatów wymienia się klasyczne Axis & Allies.

Duża ilość nadchodzących gier wideo bazujących na licencjach Magic: The Gathering oraz Dungeons & Dragons nie dziwi. Chris Cocks zanim został w 2016 roku prezesem Wizards of the Coast spędził osiem lat w firmie Microsoft, gdzie pracował nad rozwojem takich marek jak Fable czy Halo.

  1. Oficjalna strona firmy Wizards of the Coast