Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2017, 12:30

autor: Adrian Werner

Co najmniej cztery gry na licencji Dungeons & Dragons w planach na kolejne kilkanaście miesięcy

Prezes firmy Wizards of the Coast zdradził, że w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy dostaniemy 4-5 gier wideo stanowiących adaptację marki Dungeons & Dragons. Również Magic: The Gathering będzie miało mocną reprezentację w naszej branży.

Dungeons & Dragons przeżywa obecnie renesans popularności dzięki udanej piątej edycji. - W ciągu kilkunastu miesięcy otrzymamy co najmniej cztery gry na licencji Dungeons & Dragons - wiadomość - 2017-12-30
Dungeons & Dragons przeżywa obecnie renesans popularności dzięki udanej piątej edycji.

Chris Cocks, czyli obecny prezydent firmy Wizards of the Coast, udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Rolling Stone. Zdradził w nim, że w ciągu następnych 12-18 miesięcy na rynek trafi cztery lub pięć gier wideo bazujących na marce Dungeons & Dragons. W planach jest także kolejne pięć-sześć pozycji, które ukażą się w roku 2020 lub później.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że żadna z tych nadchodzących gier nie została jeszcze zapowiedziana. Chris Cocks nie chciał zdradzić konkretów odnośnie owych projektów i ograniczył się do stwierdzenia, że należeć one będą do wielu różnych gatunków.

Możemy także spodziewać się wielu gier bazujących na licencji Magic: The Gathering. - W ciągu kilkunastu miesięcy otrzymamy co najmniej cztery gry na licencji Dungeons & Dragons - wiadomość - 2017-12-30
Możemy także spodziewać się wielu gier bazujących na licencji Magic: The Gathering.

Ponadto w produkcji jest co najmniej sześć gier bazujących na Magic: The Gathering. Wśród nich znajdzie się MMORPG studia Cryptic oraz sieciowa karcianka Magic: The Gathering Arena. Firma kontynuuje także rozwój swoich marek w innych mediach, takich jak komiksy czy powieści. Rozważane są również filmowe i telewizyjne adaptacje.

Wizards of the Coast jest także właścicielem praw do gier planszowych opracowanych przez firmę Avalon Hill. Również tutaj są plany opracowania nowych adaptacji, głównie na pecety i tablety. Jako jednego z kandydatów wymienia się klasyczne Axis & Allies.

Duża ilość nadchodzących gier wideo bazujących na licencjach Magic: The Gathering oraz Dungeons & Dragons nie dziwi. Chris Cocks zanim został w 2016 roku prezesem Wizards of the Coast spędził osiem lat w firmie Microsoft, gdzie pracował nad rozwojem takich marek jak Fable czy Halo.

  1. Oficjalna strona firmy Wizards of the Coast
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.