Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2023, 18:49

Cities: Skylines 2 oficjalnie zapowiedziane; trafi do Xbox Game Passa

Na pokazie gier od Paradox Interactive zapowiedziano Cities: Skylines 2, czyli kontynuację popularnej strategii ekonomicznej. Tytuł ma zadebiutować w tym roku - również w usłudze Xbox Game Pass.

Źródło fot. Paradox Interactive
i

Dziś miał miejsce pokaz firmy Paradox Interactive, na którym zapowiedziano trzy nowe tytuły. Jednym z nich jest Cities: Skylines 2, czyli druga odsłona popularnej strategii ekonomicznej typu city builder. Oczywiście za opracowanie tytułu ponownie odpowiada studio Colossal Order. Gra ma zadebiutować w tym roku na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tytuł zmierza również do usługi Game Pass.

Zastanawiać może brak jakichkolwiek fragmentów gameplaya w opublikowanym zwiastunie. Premiera została zapowiedziana na ten rok, co sugeruje, że tytuł znajduje się na zaawansowanym etapie produkcji. Dlaczego więc nie zdecydowano się pokazać faktycznej rozgrywki? Przypuszczalnie wydawca chce stopniowo budować napięcie.

Na Steamie pojawiła się karta produkcji. Na ten moment nie znajdziemy na niej ceny ani wymagań sprzętowych. Zamieszczono jednak informacje na temat wersji językowych. Wynika z niej, że Cities: Skylines 2 zaoferuje polskie napisy.

Zapowiedź akurat na dzisiejszym pokazie ma dodatkowe symboliczne znaczenie – w ten piątek Cities: Skylines skończy 8 lat. Urodziny stały się doskonałą okazją do zapowiedzi kontynuacji.

O projekcie poniekąd dowiedzieliśmy się już w połowie 2021 roku. Wówczas Colossal Order zapowiedziało, że wraz z Paradoxem pracuje nad nowym tytułem. Nie zdradzono wówczas jednak żadnych szczegółów, argumentując, że projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Jak się okazało, przyszło nam czekać półtora roku na potwierdzenie, że chodzi o sequel przebojowej strategii, która przyciągnęła dotąd przeszło 26 milionów graczy.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej