Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 marca 2015, 15:03

autor: Adrian Werner

Chronology – steampunkowa platformówka z elementami logicznymi trafiła na Androida

W Google Play zadebiutowała androidowa wersja Chronology, czyli platformówki 2D wzbogaconej ciekawymi elementami logicznymi.

Użytkownicy Androida długo musieli czekać na własną wersję platformówki Chronology. Gra od wielu miesięcy dostępna jest nie tylko na PC oraz iOS, ale nawet na Windows Phone. Teraz jednak autorzy wreszcie skończyli prace nad konwersją i produkcja zadebiutowała w Google Play.

Mobilna wersja Chronology korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Nie kupujmy jednak tutaj żadnych ułatwień. Zamiast tego bez opłat można pobrać coś w rodzaju dema, z kilkoma pierwszymi poziomami. Jeśli ta próbka przypadnie Wam do gustu, to potem resztę kampanii odblokujecie za pomocą jednorazowej mikropłatności.

Gracze wcielają się w starego bohatera, który budzi się w ponurym i prawie opustoszałym świecie, znajdującym się na skraju agonii. Staruszek nie zamierza pogodzić się z takim stanem rzeczy i postanawia wykorzystać swoje moce manipulowania czasem, aby ocalić krainę. W przygodach towarzyszy mu wierny przyjaciel w postaci olbrzymiego ślimaka.

Chronology to typowa platformówka z elementami logicznymi. Podczas zabawy eksplorujemy więc dwuwymiarowe mapy, zbieramy przedmioty, pokonujemy przeszkody oraz walczymy z wrogami. Co chwila natrafiamy także na pomysłowe łamigłówki, które rozwiązujemy dzięki zdolnościom bohatera. Potrafi on bowiem zatrzymywać czas, oraz poróżować w przyszłość i przeszłość. Istnieje także opcja przejmowania kontroli nad ślimakiem, który dysponuje własnymi unikalnymi umiejętnościami.

Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej kreskówkowej oprawie graficznej, której dodatkowego uroku dodaje postawienie na klimaty steampunkowe.