Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2022, 14:06

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Chris Pratt jako Mario, zobacz niezwykły projekt fana platformówki

Pewien miłośnik kultowej serii Super Mario postanowił stworzyć własną wersję gry. W tytułową rolę niezwykle realistycznego remake’u wcielił się hollywoodzki gwiazdor – Chris Pratt.

Źrodło fot. YouTube, Re-Imagined Games, 2022.
i

Już kilka lat temu pojawiły się pierwsze informacje o planach Nintendo na ekranizację przygód najsłynniejszego hydraulika popkultury. Niestety od tego czasu miłośnicy Mario nie byli zbytnio rozpieszczani, jeśli chodzi o konkrety związane z animacją (w zeszłym roku ogłoszono, że tytułowemu bohaterowi głosu użyczy Chris Pratt). Niemniej jednak całe to oczekiwanie sprawiło, że niektórzy fani zaczęli się trochę niecierpliwić. Jeden z nich przedłużające się oczekiwanie na premierę filmu zamienił w coś produktywnego.

Na youtubowym kanale Re-Imagined Games pojawił się zwiastun fanowskiego remake'u kultowej serii platformówek Super Mario Bros. Do stworzenia projektu autor użył najnowocześniejszego obecnie silnika graficznego – Unreal Engine. Pozwoliło to na wykreowanie niezwykle realistycznego i szczegółowego świata. Co ciekawe, do modelu Mario twórca wykorzystał twarz Chrisa Pratta. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami na poniższym materiale wideo.

Całe życie jestem fanem Nintendo i jestem bardzo podekscytowany animowanym filmem Super Mario od Illumination i Nintendo! Postanowiłem więc zająć się jakimś fanowskim projektem w oczekiwaniu na zwiastun [który najprawdopodobniej pojawi się 6 października w czasie Comic Conu w Nowym Jorku – dop. red.]. Z czasem zacząłem jednak zastanawiać się, jak wyglądaliby Chris Pratt, Charlie Day, Anya Taylor-Joy, Jack Black i Keegan-Michael Key jako postacie w realistycznym Grzybowym Królestwie. To wydało się niezwykle ciekawym pomysłem i dlatego próbuję stworzyć tę grę. Nie mam żadnego doświadczenia, uczę się Unreal Engine od podstaw, nabywając przy okazji inne umiejętności, by stworzyć tę naprawdę wspaniałą grę akcji! – Możemy przeczytać w opisie pod filmikiem.

A jak Wy oceniacie niezwykłą pracę fana Mario? Czy zagralibyście w taką wersję gry? Dajcie znać w komentarzach.

Na koniec przypomnijmy, że na przyszły rok zaplanowano premierę długo wyczekiwanej animacji Super Mario Bros. Głosu głównym bohaterom udzielą wspomniani Chris Pratt, Charlie Day, Anya Taylor-Joy, Jack Black i Keegan-Michael Key. Z kolei scenariusz historii opracował Matthew Fogel.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej