Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 grudnia 2022, 19:30

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Charlize Theron o potencjalnym kobiecym spin-offie Szybkich i wściekłych

Charlize Theron, wcielająca się w postać Cipher w serii Szybcy i wściekli, odniosła się do planów kobiecego spin-offu kultowej serii.

Źródło fot. Szybcy i wściekli 8, F. Gary Gray, Universal Pictures, 2017
i

Aktorka Charlize Theron w trakcie swojej długiej i bogatej kariery pojawiła się w kilku kultowych franczyzach. Jedną z ostatnich była seria Szybcy i wściekli, w której aktorka sportretowała postać antagonistki Cipher. A ponieważ legendarna saga chyli się ku końcowi, coraz częściej pojawiają się pogłoski o przyszłości marki i ewentualnym kobiecym spin-offie głównej historii.

W niedawnym wywiadzie dla The Hollywood Reporter aktorka odniosła się do perspektywy poszerzania uniwersum Szybkich i wściekłych. I chociaż żadne decyzje na temat spin-offu nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, Theron zauważyła, że nawet nie brano by takiej ewentualności pod uwagę, gdyby nie orędownik i siła napędowa serii – Vin Diesel.

Słuchaj, jako producentka zdejmuję kapelusz. Ten facet zbudował z Universal coś, co niewielu ludzi kiedykolwiek zbuduje przez całe swoje życie. Nie da się przyciągać publiczności na tak długo. Cokolwiek myślisz o tych filmach, byłbyś idiotą gdybyś nie powiedział: "to cholerne osiągnięcie". Więc zobaczymy… – zakończyła tajemniczo aktorka, odpowiadając na pytanie, czy coś się ruszyło w temacie spin-offu Szybkich i wściekłych z jej bohaterką.

Wypowiedź Theron odnosi się oczywiście do sytuacji z 2019 roku, kiedy to Vin Diesel zdradził, że scenarzystki Nicole Perlman, Lindsey Beer i Geneva Robertson-Dworet otrzymały zlecenie na napisanie historii żeńskiego spin-offu Szybkich i wściekłych. Niestety, projekt wówczas nie otrzymał zgody na start i sprawa utknęła w martwym punkcie.

Być może wkrótce ulegnie to zmianie, bowiem jakiś czas temu sama szefowa wytwórni Universal Pictures, Donna Langley, jasno wyraziła chęć stworzenia spin-offu, w którym pierwsze skrzypce grałyby kobiety.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać ewentualnego komunikatu w tej sprawie.

Na koniec przypomnijmy, że dziesiąta odsłona serii, zatytułowana Fast X, zadebiutuje w kinach 19 maja 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej