Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2017, 08:13

autor: Góral

CDP.pl - tylko do końca miesiąca masz czas na pobranie zakupionych towarów [news zaktualizowany]

Sklep CDP.pl poinformował w mailu rozsyłanym swoim klientom, że tylko do końca kwietnia można pobierać gry i filmy z cyfrowej półki. Jeżeli tego nie zrobicie, zakupiony przez Was towar przepadnie. [Aktualizacja: sprostowano wczorajsze oświadczenie, zapewniając, że wkradł się w nie błąd, a wirtualne półki wcale nie przestaną działać]

Aktualizacja

Okazało się, że wczorajszy mail wysłany do klientów CDP.pl to zwykły błąd, a przynajmniej tak twierdzą przedstawiciele sklepu, którzy przekazali kolejną wiadomość. Publikujemy ją poniżej, ale pisząc w skrócie, poprzedni komunikat miała otrzymać garstka osób, których produkty nie będą dalej wspierane. Natomiast sama wirtualna półka będzie dalej istnieć. Kryzys został więc zażegnany.

CDP.pl - tylko do końca miesiąca masz czas na pobranie zakupionych towarów [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Oryginalna wiadomość

Sklep CDP.pl został niedawno przejęty przez Merlina (tylko sklep, pozostała część firmy funkcjonuje obecnie jako CDP). W związku z tym, jeżeli robiłeś tam wcześniej zakupy, to kilka tygodni temu mogłeś otrzymać maila, w którym zapewniano, że:

W nadchodzącym miesiącu czeka nas wiele zmian! Nas, czyli sklep CDP.PL, bo Ty nie musisz się o nic martwić. Zmiany te w żaden sposób nie wpłyną na Ciebie (…) w związku z pracami mogą pojawić się przerwy w działaniu naszego sklepu czy też czasowe utrudnienia w dostępie do cyfrowych półek z zakupionymi produktami.

Dziś okazało się, że to nieprawda i klienci CDP.pl mają problem. Firma wysłała bowiem kolejnego maila o następującej treści:

Drogi Kliencie,

Informujemy, że tylko do dnia 30 kwietnia 2017 roku sklep cdp.pl świadczy usługi wirtualnych półek.

Dlatego już teraz zachęcamy Cię do pobrania wszystkich zakupionych dotychczas cyfrowych gier, filmów, ebooków i audiobooków. Jeśli nie masz czasu by zrobić to dziś, pamiętaj, by pobrać je najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku.

Po tym terminie Twoja wirtualna półka przestanie funkcjonować.

Pamiętaj, że cały czas trzymamy rękę na pulsie i jesteśmy do Twojej dyspozycji!

W razie problemów lub pytań zawsze możesz zadzwonić na naszą infolinię pod numer 222 626 222 bądź napisać e-mail na adres [email protected]

Dziękujemy, że jesteś z nami!

cdp.pl

Moja półka w CDP.pl. Nie dość, że skromna, to jeszcze mi ją zabiorą / Źródło: półka Górala. - CDP.pl - tylko do końca miesiąca masz czas na pobranie zakupionych towarów [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-04-24
Moja półka w CDP.pl. Nie dość, że skromna, to jeszcze mi ją zabiorą / Źródło: półka Górala.

Krótko pisząc, częściowo sprawdziła się czarna wizja snuta przez przeciwników cyfrowej dystrybucji – w każdej chwili ktoś może odłączyć serwery, a Ty musisz się pożegnać z zakupionymi grami. Oczywiście CDP.pl to nie Steam, Origin czy Uplay, ale dla niektórych i tak może to być bolesny cios, bo nie chodzi tylko o gry, ale także filmy czy ebooki. Naturalnie firma informuje, że kończy z wirtualną półką, zakupione towary można jeszcze sobie ściągnąć, ale jeżeli komuś mail wyląduje w spamie albo nie trafi na tę informację w sieci, to ma problem. Poza tym wysyłanie tak ważnych wiadomości dosłownie na kilka dni przez dokonaniem operacji jest trochę nie na miejscu. Tak czy siak, zostaliście ostrzeżeni.

Mail wysłany przez CDP.pl / Źródło: https://twitter.com/PowiedzialemPL
Mail wysłany przez CDP.pl / Źródło: https://twitter.com/PowiedzialemPL