Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2015, 21:01

autor: "Luc"

CD Projekt RED zostanie wykupione przez EA? Twórcy Wiedźmina odnieśli się do ostatnich plotek [aktualizacja]

Według doniesień anonimowego informatora, Electronic Arts przymierza się do wykupienia CD Projekt RED. Przedstawiciele obu firm ponoć odbyli w tej sprawie spotkanie, choć "Redzi" wszystkiemu zaprzeczają.

CD Projekt RED w rękach EA? - CD Projekt RED zostanie wykupione przez EA? Twórcy Wiedźmina odnieśli się do ostatnich plotek [aktualizacja] - wiadomość - 2015-09-15
CD Projekt RED w rękach EA?

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko CD PROJEKT S.A. Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy, powiedział:

„Zwykle nie komentujemy plotek, jednak ta o sprzedaży naszego studia zatoczyła już za duże kręgi i czas ją zdementować. Nie prowadzimy rozmów dotyczących sprzedaży CD PROJEKT RED ani GOG.com. A przy okazji, dokument potwierdzający wiarygodność źródła nie jest prawdziwy”.

Mało który deweloper może pochwalić się równie dużym zaufaniem społeczności graczy co CD Projekt RED. Po gigantycznym sukcesie Wiedźmina 3: Dziki Gon, Redzi skupiają się na produkcji kolejnych DLC do swojego wielkiego hitu, ale w międzyczasie internet zaczęły obiegać zaskakujące wieści o tym, iż Electronic Arts przymierza się do wykupienia polskiego studia. Za plotkami stał domniemany pracownik, który zgłosił się do dziennikarzy serwisu DSOGaming donosząc jakoby właśnie w warszawskiej siedzibie odbywało się spotkanie przedstawicieli EA z zarządem CD Projekt RED. Na potwierdzenie swojej tożsamości podesłał wyciąg jednej ze swoich wypłat, ale DSOGaming chcąc chronić informatora zataiło jego tożsamość. W wiadomości, którą przesłano przeczytamy:

Jestem pracownikiem CD Projekt RED i mam niezbyt miłe wieści, którymi chciałbym się podzielić. Nasi szefowie rozmawiają prawdopodobnie z Electronic Arts o ewentualnym przejęciu. Ich przedstawiciele właśnie odwiedzili naszą siedzibę i udali się na spotkanie z zarządem. W najbliższej przyszłości nie wydamy żadnej nowej gry, ewentualne wydawnicze partnerstwo nie wchodzi więc w tym przypadku w grę. Jedyne logiczne wyjaśnienie to to, że ludzie z EA są tutaj, bo chcą nas wykupić.

Co ciekawe, niedługo po pojawieniu się powyższych doniesień, Marcin Momot (Community Lead w CD Projekt RED) opublikował na Twitterze wpis odnoszący się do całego zamieszania. Na pytanie jednego z użytkowników o prawdziwość plotek, odpowiedział w bezpośrednim tłumaczeniu następująco.

Chwilę temu wpadłem na Marcina Iwińskiego – o niczym podobnym wcześniej nie słyszał. Ale kto wie – może ten „informator” ma lepszy wgląd w sprawy studia niż założyciel CD Projekt RED ;)

CD Projekt RED zostanie wykupione przez EA? Twórcy Wiedźmina odnieśli się do ostatnich plotek [aktualizacja] - ilustracja #2

Słowa Momota z pewnością brzmią wiarygodnie i powinny uciąć jakiekolwiek spekulacje, ale dla potwierdzenia redakcja gry-online.pl postara skontaktować się z przedstawicielami CD Projekt RED w tej sprawie. Jeżeli uda się nam uzyskać jakąkolwiek informację odnośnie ewentualnego przejęcia przez Electronic Arts natychmiast Was o tym poinformujemy.