Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2022, 17:18

CD Projekt Red świętuje 20. urodziny; podziel się wspomnieniami

Studio CD Projekt Red obchodzi dziś dwudziestolecie swojego istnienia. Z tej okazji nasz rodzimy deweloper zachęca fanów do dzielenia się wspomnieniami związanymi z nim i jego grami.

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień – studio CD Projekt Red obchodzi dziś dwie dekady swojego istnienia. Zostało ono założone jako spółka zależna firmy CD Projekt w 2002 roku. Kilka miesięcy później – a dokładnie we wrześniu 2003 r. – rozpoczęły się prace nad pierwszym Wiedźminem.

Okazał się on na tyle dobrą grą, że zapewnił naszemu rodzimemu deweloperowi możliwość dalszego rozwoju i stworzenia dwóch udanych kontynuacji. Dziś – z siedmioma produkcjami na koncie – CD Projekt Red jest największym polskim studiem, znanym również zagranicznym graczom.

CD Projekt Red świętuje 20. urodziny; podziel się wspomnieniami - ilustracja #1
Źródło: Twitter / CD Projekt Red.

Z okazji tej okrągłej rocznicy „Redzi” przypomnieli pokrótce swoją historię – możecie zapoznać się z nią tutaj – a także zorganizowali swego rodzaju zabawę dla fanów. Polega ona na dzieleniu się wspomnieniami związanymi z deweloperem i jego grami.

Możecie wziąć w niej udział, przechodząc do strony podlinkowanej w poprzednim akapicie i zjeżdżając nieco w dół – aż zobaczycie tan oto komunikat z zasadami zabawy (pisownia oryginalna):

DOŁĄCZ DO ZABAWY

Dwudziesta rocznica, to znakomita okazja, by uhonorować naszą społeczność. Przebyliśmy wspólnie długą drogę i czas, podczas której zebraliśmy wiele cudownych wspomnień — czas je odkurzyć.

Z okazji naszych urodzin zachęcamy was do dołączenie do naszej urodzinowej galerii. Cyknęliście sobie selfie z naszą ekipą na targach, posiadacie epicką kolekcję gadżetów z Cyberpunka 2077, a może kilka lat temu zrobiliście zrzut ekranu z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, który do tej pory służy wam za tapetę? Śmiało, podzielcie się swoimi wspomnieniami — chcemy zobaczyć wszystko, co macie do zaprezentowania!