Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 czerwca 2018, 11:46

Castlevania od Netfliksa doczeka się trzeciego sezonu

Richard Armitage, aktor podkładający głos pod głównego bohatera netfliksowej Castlevanii, zdradził, że ciepło przyjęty serial animowany został przedłużony o trzeci sezon.

Konami ostatnimi czasy nie ma najlepszej prasy, ale jeden projekt związany z markami japońskiej korporacji zdecydowanie się udał. Animowana adaptacja Castlevanii, która w 2017 roku zadebiutowała na Netfliksie, zebrała pozytywne recenzje i stała się sporym hitem pod względem popularności. Choć premiera drugiego sezonu produkcji dopiero przed nami (wbrew wcześniejszym doniesieniom, które sugerowały, że zobaczymy go w marcu), dowiedzieliśmy się, że platforma VoD już dała zielone światło produkcji trzeciej serii wampirzego serialu.

Łowcy potworów powrócą nie tylko w drugiej, ale również w trzeciej serii Castlevanii. - Castlevania od Netfliksa doczeka się trzeciego sezonu - wiadomość - 2018-06-08
Łowcy potworów powrócą nie tylko w drugiej, ale również w trzeciej serii Castlevanii.

O tym, że Castlevania otrzyma trzeci sezon, poinformował Richard Armitage, aktor podkładający głos pod postać łowcy potworów Trevora Belmonta, który stanął naprzeciw siłom potworów i demonów dowodzonym przez Drakulę. Armitage zdradził również, że w drugim sezonie fani mogą spodziewać się częstszej współpracy między jego postacią a synem Drakuli, Adrianem Tepesem.

Castlevanię wyreżyserował Sam Deats na podstawie scenariusza cenionego scenarzysty komiksowego Warrena Ellisa (Red, Moon Knight, Transmetropolitan, The Authority). Animacja pierwotnie miała być pełnoprawnym filmem, do którego pierwsze przymiarki pojawiły się już w 2005 roku. Projekt długo nie mógł wyjść z fazy koncepcyjnej, dopiero w 2015 roku produkcją zainteresował się Netflix i prace ruszyły – już nie nad filmem aktorskim, a czteroodcinkowym serialem animowanym. Drugi sezon Castlevanii składać się będzie z ośmiu odcinków. Jego data premiery nie została jeszcze ogłoszona.