Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2014, 08:34

Cargo 3 - polski horror zadebiutuje na Steamie w najbliższy piątek

Cargo 3, debiutancka produkcja krakowskiego studia Vinci Games, otrzymała datę premiery - gra ukaże się na platformie Steam już 5 grudnia. Poznaliśmy także wymagania sprzętowe tego FPS-a, łączącego w sobie elementy horroru i science-fiction.

AKTUALIZACJA: Premiera gry na Steamie została właśnie przesunięta na 10 grudnia. Jest to już drugie takie opóźnienie – w początkowych planach Cargo 3 miało zadebiutować już 3 grudnia. Krakowskie studio Vinci Games nie podało przyczyn poślizgu.

Gdy jesienią 2011 roku nieznane nikomu studio Vinci Games zapowiedziało Cargo 3, horror science-fiction z perspektywy pierwszej osoby, zapewne niewielu graczy widziało w nim kandydata do sukcesu na skalę międzynarodową. Nawet jeśli ktoś taki by się znalazł, chyba już dawno o grze zapomniał – bo oprócz szczątkowych informacji, podrzucanych od czasu do czasu przez krakowski zespół, tytuł nie dawał oznak życia. Jednak ostatnimi czasy prace nad Cargo 3 najwidoczniej znacznie przyśpieszyły, bo dzieło Vinci Games właśnie otrzymało datę premiery – przypada ona na... najbliższy piątek.

Czy ponad 3 lata produkcji pozwoliły Vinci Games na stworzenie przekonującego horroru? - Cargo 3 - polski horror zadebiutuje na Steamie w najbliższy piątek - wiadomość - 2014-12-05
Czy ponad 3 lata produkcji pozwoliły Vinci Games na stworzenie przekonującego horroru?

Ten określany przez twórców jako „niebanalny i spektakularny” FPS wyśle nas na planetę Argos 9. Jako były komandos będziemy musieli odszukać swą rodzinę, z którą niedawno utraciliśmy kontakt. Wszyscy, którzy grali w Dead Space, dokładnie wiedzą, w którą stronę zmierza scenariusz – kolonia, w której przyjdzie nam wylądować, stanie się siedliskiem żądnych krwi humanoidów. Od tego momentu czeka na nas dwanaście misji w kampanii, trwającej według przedstawicieli Vinci Games około 10 godzin. Ponadto produkcja może pochwalić się ciekawymi projektami futurystycznych broni, przerażającymi lokacjami oraz grafiką wykreowaną przy użyciu silnika Unreal Engine 3. Dopracowana oprawa wizualna wiąże się niestety z zaskakująco wysokimi wymaganiami sprzętowymi.

Minimalne wymagania sprzętowe Cargo 3:

 1. Procesor: Core i3-530 2.93 Ghz / Phenom IIX4 810 2.60 GHz lub lepszy
 2. System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta grafiki: GeForce GTS 450 / Radeon HD 5870 lub lepsza
 5. Dysk twardy: 10 GB
Czy Cargo 3 okaże się czymś więcej, niż tylko polskim klonem Dead Space? - Cargo 3 - polski horror zadebiutuje na Steamie w najbliższy piątek - wiadomość - 2014-12-05
Czy Cargo 3 okaże się czymś więcej, niż tylko polskim klonem Dead Space?

Rekomendowane wymagania sprzętowe Cargo 3:

 1. Procesor: Core i5-2500K 3.30 GHz lub lepszy
 2. System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: GeForce GTX 760 lub lepsza
 5. Dysk twardy: 10 GB
Twórcy zapewniają, że w Cargo 3 nie zabraknie tak przerażających przeciwników, jak i mrożących krew w żyłach lokacji. - Cargo 3 - polski horror zadebiutuje na Steamie w najbliższy piątek - wiadomość - 2014-12-05
Twórcy zapewniają, że w Cargo 3 nie zabraknie tak przerażających przeciwników, jak i mrożących krew w żyłach lokacji.

Na pierwsze recenzje Cargo 3 zapewne będziemy musieli trochę poczekać – twórcy tą premierą zaskoczyli chyba każdego – jednak brak regularności w publikowaniu materiałów czy ujawnianiu informacji raczej nie napawa optymizmem. Ale kto wie – być może w krakowskim studiu drzemią ogromne pokłady talentu i Vinci Games pozytywnie nas zadziwi.

 1. Cargo 3 w serwisie Steam
 2. Oficjalna strona internetowa studia Vinci Games