Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Cargo 3 (PC)

Cargo 3

Osadzona w realiach science-fiction brutalna strzelanina FPS, stanowiąca debiutancki projekt rodzimego studia Vinci Games z Krakowa. W grze wcielamy się w postać byłego komandosa, który w poszukiwaniu zaginionej rodziny przybywa do kolonii wydobywczej na planecie Argos 9.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | polskie | strzelanki

Okładka Cargo 3 (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360

8gru2014

PC

Cargo 3 to debiutancki projekt krakowskiego studia Vinci Games, którego akcja rozgrywa się w odległej przyszłości roku 2249. Jest to krwawy shooter osadzony w realiach science-fiction, charakteryzujący się dużą intensywnością rozgrywki, interaktywnym środowiskiem oraz różnorodnymi lokacjami.

Fabuła gry opowiada historię byłego komandosa UEC (United Exploration Corporation), który w poszukiwaniu zaginionej rodziny przybywa do kolonii wydobywczej na planecie Argos 9. Pod jej powierzchnią kryje się nitium - metal o niezwykłych właściwościach, który ma być odpowiedzią na wyczerpujące się ziemskie surowce i zapewnić ludzkości nie tylko przetrwanie w trudnych czasach, ale i rozwój na dotąd niespotykaną skalę. Szybko się jednak okazuje, że nowo-odkryta planeta kryje coś jeszcze, a kontakt z mieszkańcami bazy zostaje zerwany. Wśród nich są najbliżsi głównego bohatera.

Rozgrywka w grze Cargo 3 charakteryzuje się mrocznym klimatem i intensywnymi walkami z przeważającymi siłami kosmicznych przeciwników. Akcja w dużej mierze rozgrywa się w klaustrofobicznych pomieszczeniach czy ciemnych korytarzach podziemi kolonii wydobywczej, które potęgują uczucie grozy i niepewności co do dalszego przebiegu gry. Część etapów została jednak umieszczona w przestrzeni półotwartej. Walki odbywają się w typowy dla gatunku FPS-ów sposób, jednak gracz ma możliwość wprowadzania modyfikacji do każdej z 9 zróżnicowanych broni oraz nawiązywania interakcji z otoczeniem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cargo 3

18+

Wymagania sprzętowe Cargo 3

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 2.93 GHz/AMD Phenom II X4 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/ Radeon HD 5870 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Cargo 3 - polski horror zadebiutuje na Steamie w najbliższy piątek
Cargo 3 - polski horror zadebiutuje na Steamie w najbliższy piątek

wiadomość3 grudnia 2014

Cargo 3, debiutancka produkcja krakowskiego studia Vinci Games, otrzymała datę premiery - gra ukaże się na platformie Steam już 5 grudnia. Poznaliśmy także wymagania sprzętowe tego FPS-a, łączącego w sobie elementy horroru i science-fiction.

PC
X360