Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2018, 11:27

Caller's Bane - karcianka Scrolls powróciła jako gra w pełni darmowa

Znane z Minecrafta studio Mojang wskrzesiło projekt Scrolls, czyli karciankę, której serwery zamknięto w lutym tego roku. Grę przemianowano na Caller's Bane i stała się ona produkcją całkowicie darmową. Można ją pobrać bez płacenia i nie ma w niej żadnych mikropłatności.

Gra jest całkowicie darmowa. - Caller's Bane - karcianka Scrolls powróciła jako gra w pełni darmowa - wiadomość - 2018-06-21
Gra jest całkowicie darmowa.
CALLER’S BANE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Mojang AB
  2. Wydawca: Mojang AB
  3. Gatunek: karcianka
  4. Platforma: PC

Mamy dobrą nowinę dla graczy, którzy wciąż nie mogą pogodzić się z zamknięciem serwerów Scrolls, czyli karcianki fantasy autorstwa znanego z Minecrafta studia Mojang. Projekt właśnie został wskrzeszony jako całkowicie darmowa produkcja zatytułowana Caller's Bane. Należy podkreślić, że nie jest to tytuł free-to-play. Nie ma w nim żadnych mikropłatności. W grze istnieje wirtualna waluta, ale nabywa się ją wyłącznie poprzez rozgrywkę. Studio Mojang nie ma zamiaru zarabiać na tym projekcie ani dalej go rozwijać. Dlatego twórcy udostępnili również narzędzia pozwalające graczom na zakładanie własnych serwerów.

Caller's Bane dostępne jest wyłącznie na PC, w wersjach na systemy Windows i macOS. Instalator „waży” 219 MB i można go pobrać z oficjalnej strony. Warto wspomnieć, że Scrolls wydano również na iOS i Androida, ale na razie nic nie wiadomo o tym, aby wskrzeszona wersja projektu również miała trafić na urządzenia mobilne.

Zmiana nazwy na Caller's Bane najpewniej wynika z warunków ugody z firmą Bethesda, w ramach której studio Mojang miało mocno ograniczone prawa do korzystania z nazwy Scrolls.

Gra zmieniła tytuł, ale mechanizmy rozgrywki pozostały takie same. W przeciwieństwie do tradycyjnych karcianek, w których cała zabawa sprowadza się do zagrywania kart, w Caller's Bane gracze dowodzą także jednostkami poruszającymi się po pokrytej heksami mapie bitewnej.

Gdy wersja beta Scrolls debiutowała na PC w 2013 roku, takie rozwiązanie było rzadko wykorzystywane w karciankach. Teraz, pięć lat później, wiele innych popularnych produkcji postawiło na tę mechanikę (np. Duelyst). Mimo to Caller's Bane wciąż ma dużo do zaoferowania, dzięki wysokiemu poziomowi dopracowania, ciekawej mechanice i całkowicie darmowej naturze.

  1. Oficjalna strona gry