Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2013, 11:45

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Call of Duty: Ghosts – Wojny Klanów i nowa aplikacja towarzysząca

Ghosts zaoferuje obszerne wsparcie graczom należącym do klanów. Będą oni mogli m.in. wziąć udział w tzw. Wojnie Klanów, czyli międzyklanowej metagrze, dostępnej za pośrednictwem nowej aplikacji mobilnej.

Studio Infinity Ward wyjawiło szczegóły na temat sposobu działania i funkcji klanów w nadchodzącycm Call of Duty: Ghosts. Do 25 października możliwe jest dokonanie wczesnej rejestracji klanu, by zawczasu zarezerwować jego nazwę. Aby to zrobić wystarczy posiadać darmowe konto na oficjalnej stronie serii. Otwarta rejestracja rozpocznie się po 5 listopada, czyli po premierze gry na pecetach i konsolach obecnej generacji. Poniżej znajdziecie film prezentujący system rozgrywek międzyklanowych oraz zastosowania mobilnej aplikacji towarzyszącej:

Cross-platformowość

Call of Duty: Ghosts umożliwi wspólną zabawę osobom grającym na różnych platformach sprzętowych. W jednym klanie będą mogli znaleźć się posiadacze wersji na Xboksa 360, PlayStation 3, Xboksa One, PlayStation 4 oraz PC. Tak, PC również otrzyma oficjalne wsparcie dla klanów, ponieważ niedostępna na blaszakach usługa Elite odejdzie w niepamięć.

Pojedynki klanowe

Przed osobami należącymi do klanu otworzą się nowe możliwości. Będą one mogły wyzwać na pojedynek drużynę złożoną z członków innego klanu, by udowodnić swoją wyższość w różnych trybach sieciowej rozgrywki. Rozgrywanie wieloosobowych meczów wspólnie z przynajmniej jednym kolegą (lub koleżanką) z klanu zaowocuje specjalnymi punktami Clan XP, pozwalającymi odblokować unikalne nagrody.

Call of Duty App i Wojny Klanów

Aby ułatwić zarządzanie klanami, twórcy zadbali o aplikację towarzyszącą grze Call of Duty: Ghosts, przeznaczoną na urządzenia mobilne (tablety i smartfony). Zastąpi ona znaną z kilku poprzednich odsłon serii usługę Elite. Aplikacja umożliwi nadzorowanie poczynań kolegów, przeglądanie statystyk, edycję emblematów, rozmawianie z członkami grupy, a także zebranie ekipy do wspólnej gry. Osobom, które aktualnie nie będą przynależeć do żadnego klanu, polecony zostanie jakiś na podstawie ich umiejętności.

Wojny Klon... Klanów to nowy tryb gry przeznaczony dla zrzeszonych fanów Call of Duty: Ghosts - Call of Duty: Ghosts – wsparcie dla klanów i nowa aplikacja towarzysząca - wiadomość - 2013-10-11
Wojny Klon... Klanów to nowy tryb gry przeznaczony dla zrzeszonych fanów Call of Duty: Ghosts

Ponadto z pozycji aplikacji udostępniona zostanie inna nowość – Wojny Klanów. Skupi ona graczy z 8 różnych klanów w wojnie o dominację na większą skalę. Na wirtualnej mapie zaznaczone zostaną kluczowe punkty, które należy zdobywać i bronić jako klan przez określony czas. Lokacje te będą powiązane z konkretnymi trybami rozgrywki. Konflikt wygra grupa z największą liczbą Capture Points na koncie – zasady szczegółowo opisano pod tym adresem.

Aplikację będzie się dało pobierać za darmo z oficjalnej strony Call of Duty: Ghosts po premierze gry. Ma ona działać z wersjami na PC, X360, PS3, PS4 oraz XONE. Obecnie twórcy nie przewidują wsparcia dla Wii U.

  1. Testujemy multiplayer w Call of Duty: Ghosts - więcej, szybciej, lepiej
  2. Oficjalna strona serii Call of Duty