Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2015, 09:14

Call of Duty: Black Ops III - obejrzyj nowy teaser

Firma Acitivision Blizzard opublikowała nowy filmowy teaser Call of Duty: Black Ops III, który wprowadza w cyberpunkowe realia gry. Oficjalne ujawnienie projektu nastąpi 26 kwietnia.

Firma Activision Blizzard kontynuuje podkręcanie atmosfery przed oficjalnym ujawnieniem Call of Duty: Black Ops III. Wydawca właśnie wypuścił nowy teaser, mający wprowadzić graczy w klimat nadchodzącej produkcji. Materiał stawia na klimaty cyberpunkowe i budzi skojarzenia z kampanią reklamową Deus Ex: Human Revolution, pokazując, że autorzy mocniej niż kiedykolwiek wcześniej pójdą w klimaty science-fiction. Możemy z niego wywnioskować, że akcja gry toczyć się będzie w 2065 roku, w czasach gdy cyberwszczepy stały się powszechne. Ludność cywilna wciąż używa ich w dosyć skromnym stopniu, ale plotki mówią o cybernetycznych oddziałach specjalnych amerykańskich armii, których członkowie zostali przeobrażeni w prawdziwe maszyny do zabijania. Jest prawie pewne, że to właśnie w nich przyjdzie nam się wcielić.

Gra zostanie oficjalnie ujawniona za dwa dni, czyli 26 kwietnia. Z tego powodu nasze informacje na temat tego projektu są na razie bardzo skromne. Wiemy, że za produkcję odpowiada studio Treyarch, czyli ten sam zespół, który stał za dwiema poprzednim odsłonami Black Ops. Ekipa ta w ostatnich latach wyrosła na najbardziej ambitnych deweloperów pracujących nad cyklem. Call of Duty: Black Ops porzuciło realia współczesne na rzecz okresu Zimnej wojny i zaoferowało wreszcie przyzwoitą fabułę z wyraźnie nakreśloną sylwetką głównego bohatera. Natomiast Call of Duty: Black Ops II stanowiło pierwszy skok marki w klimaty science-fiction i zapewniło graczom znacznie większą niż dotychczas swobodę wyboru, zarówno podczas walki, jak i w kwestii podejmowania decyzji o znaczeniu fabularnym.

Call of Duty: Black Ops III - obejrzyj nowy teaser  - ilustracja #1

Oczekiwania względem Call of Duty: Black Ops III są spore nie tylko z powodu zaangażowania w projekt studia Treyarch. Będzie to również pierwsza odsłona serii opracowana wyłącznie z myślą o konsolach najnowszej generacji i pecetach. Tym samym fani mają nadzieję na duży skok technologiczny.

Na razie niewiele wiadomo na temat rozgrywki. Wiemy jedynie, że cyberwszczepy istotnie rozszerzą możliwości kierowanych przez graczy żołnierzy. Ponadto powróci lubiany tryb kooperacyjny, w którym zmierzymy się z zombiakami.

  1. Call of Duty – oficjalna strona seri