Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2018, 11:46

Call of Cthulhu - data premiery horroru studia Cyanide

Cyanide Studio podało na Steamie datę premiery horroru Call of Cthulhu. Gra ma trafić do sprzedaży 30 października tego roku.

Gra ukaże się dzień przed Halloween. - Call of Cthulhu - data premiery horroru studia Cyanide - wiadomość - 2018-07-17
Gra ukaże się dzień przed Halloween.
CALL OF CTHULHU W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Cyanide Studio
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 30 października 2018 r.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery Call of Cthulhu, czyli utrzymanej w klimacie horroru przygodówki autorstwa studia Cyanide. Produkcja trafi do sprzedaży 30 października tego roku. Termin ujawniono bez żadnych fanfar – aktualizując profil gry na Steamie.

Przypomnijmy, że Call of Cthulhu zmierza nie tylko na pecety, ale również na Xboksa One i PlayStation 4. Spodziewamy się, że wersje konsolowe zadebiutują tego samego dnia, co wydanie na PC. Warto wspomnieć, że gra zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Październikowy termin premiery oznacza, że gra trafi na rynek wiele miesięcy przed konkurencyjnym The Sinking City, na które poczekamy do przyszłego roku. Konfrontacja między tymi tytułami zapowiada się bardzo ciekawie. Drugi z nich rozpoczął bowiem żywot właśnie jako Call of Cthulhu. Potem jednak drogi studia Frogwares i firmy Focus Home Interactive się rozeszły. Wydawca postanowił sfinansować produkcję zupełnie nowej pozycji, którą powierzono zespołowi Cyanide.

Z kolei Frogwares kontynuowało prace nad własnym projektem, zmieniając jego tytuł na The Sinking City. Całe zamieszanie z nazwami wynika z tego, że większość utworów Howarda Phillipsa Lovecrafta jest obecnie częścią tzw. domeny publicznej, więc można z nich korzystać bez żadnych opłat czy umów licencyjnych. Inaczej jest w przypadku Call of Cthulhu, gdyż jest on zarejestrowanym znakiem handlowym wydawnictwa Chaosium, odpowiedzialnego za serię stołowych gier fabularnych pod tym tytułem.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widzieliśmy grę Call of Cthulhu – koszmar na wyspie Darkwater
  3. Cyfrowy cień Cthulhu, czyli spuścizna Lovecrafta w grach