Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2016, 13:32

Brytyjczycy kupili ponad sześć milionów fizycznych kopii GTA V. Top 10 UK (11 - 17 grudnia)

Trzy lata i trzy miesiące zajęło brytyjskim graczom wykupienie ze sklepów sześciu milionów fizycznych kopii gry Grand Theft Auto V. Trudno będzie w przyszłości przebić ten imponujący wynik. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką największych hitów handlu detalicznego w Zjednoczonym Królestwie - prowadzi nadal Call of Duty: Infinite Warfare.

Ponad sto siedemdziesiąt tygodni. Tyle czasu minęło od premiery Grand Theft Auto V w 2013 roku, kiedy to gra Rockstara pojawiła się w sklepach na platformy PlayStation 3 i Xbox 360. Nieco ponad trzy lata zabrało Brytyjczykom wykupienie ze sklepów ponad sześciu milionów kopii przygód gangsterskiego tria. Kopii fizycznych, trzeba dodać, bo tylko takich dotyczy niniejsze zestawienie. Co prawda gra pojawiała się w coraz to nowszych wersjach – najpierw na konsole obecnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xboksa One, a następnie na komputery PC – ale i tak trzeba przyznać, że to imponujący wynik. Niestety, nie wiemy ile na Wyspach sprzedało się kopii cyfrowych, ale z góry można założyć, że być może nawet drugie tyle.

Tymczasem najlepiej sprzedającą się grą ubiegłego tygodnia pozostaje Call of Duty: Infinite Warfare, któremu udało się pokonać zarówno FIF-ę 17 jak i bezpośredniego konkurenta w postaci Battlefielda 1. Z w miarę ostatnich nowości do pierwszej dziesiątki załapały się także Watch Dogs 2, Final Fantasy XV, Dishonored 2 oraz Steep.

1.

Call of Duty: Infinite Warfare

2.

FIFA 17

3.

Battlefield 1

4.

Watch Dogs 2

5.

Grand Theft Auto V

6.

Final Fantasy XV

7.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

8.

Dishonored 2

9.

Steep

10.

Mafia III