Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 09:52

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Broken Sword: The Serpent's Curse trafi na PlayStation Vita. Pojawił się także pierwszy trailer

Twórcy przygodówki Broken Sword: The Serpent's Curse ogłosili, że tytuł trafi także na przenośną konsolę Sony – PlayStation Vita. Studio Revolution Software podzieliło się także pierwszym zwiastunem nadchodzącej kontynuacji serii.

Broken Sword: The Serpent's Curse trafi na PlayStation Vita. Pojawił się także pierwszy trailer. - ilustracja #1

Brytyjczycy z Revolution Software na bieżąco informują swoich fanów o postępach w pracach nad grą. Jak informowaliśmy kilka dni temu, gra wkroczy niebawem w testową fazę alfa.

Dziś studio ogłosiło, że w Broken Sword: The Serpent's Curse zagrają także posiadacze przenośnej konsoli firmy Sony. Gra trafi na PlayStation Vita w tym samym czasie, co na pozostałe zapowiedziane platformy sprzętowe. Charles Cecil, założyciel brytyjskiego studia, nie ukrywał zachwytu nad takim przebiegiem sytuacji:

Dumą napawa nas zainteresowanie, jakie otrzymał nasz Kickstarter. Nie tylko pozwoliło to nam na opłacenie kluczowej części produkcji, lecz także na zjednoczenie cudownej społeczności fanów Broken Sword. Jesteśmy podekscytowani wydaniem gry na PlayStation Vita.

Z okazji targów gamescom 2013 twórcy serii Broken Sword udostępnili także pierwszy trailer The Serpent's Curse. Zwiastun, obecnie dostępny tylko w języku francuskim, potwierdza, że rozgrywka oprze się na klasycznym systemie point-and-click – znanym między innymi z poprzednich części serii.

Zgodnie z niedawnymi zapewnieniami Revolution Software, piąta część serii trafi do dystrybucji zimą tego roku. Udostępniona zostanie na systemy komputerowe Windows, Mac i Linux, konsolę, a także mobilne – PlayStation Vita, iOS i Android.

  1. Pełna treść komunikatu producenta