Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2013, 10:44

autor: Draug

Broken Age – w grze usłyszymy głosy głównych postaci z Brutal Legend i Mass Effect

Studio Double Fine ujawniło listę aktorów, którzy podłożą głosy w ich przygodówce Broken Age. W grze usłyszymy między innymi odtwórców głównych ról z gier Brutal Legend i Mass Effect – Jacka Blacka i Jennifer Hale.

Przy okazji zakończonej wczoraj imprezy PAX Prime studio Double Fine ujawniło listę aktorów, którzy użyczą swoich głosów postaciom w przygodówce Broken Age. Wygląda na to, że twórcy skorzystali w tym aspekcie na hojności graczy podczas kickstarterowej zbiórki na produkcję, bowiem na liście płac zobaczymy parę sławnych nazwisk.

Łącznie ujawniono trzynaścioro aktorów. Znalazły się wśród nich osoby takie jak:

  • Jennifer Hale (kobieca komandor Shepard w trylogii Mass Effect oraz Ophelia w Brutal Legend);
  • Jack Black (Eddie, główny bohater Brutal Legend);
  • Nick Jameson (Dr. Fred w Day of the Tentacle);
  • Richard Horvitz (Raz w Psychonauts).
Broken Age zapowiada się coraz bardziej ambitnie. - Broken Age – w grze usłyszymy głosy głównych postaci z Brutal Legend i Mass Effect - wiadomość - 2013-09-02
Broken Age zapowiada się coraz bardziej ambitnie.

Przyznać trzeba, że obsada prezentuje się całkiem imponująco jak na projekt, który został ufundowany przez samych graczy. Można sobie jednak zadać pytanie, czy gdyby zrezygnować z udziału sław w produkcji Broken Age, nie udałoby się uniknąć konieczności podzielenia tytułu na dwie części (o czym Tim Schafer, szef zespołu odpowiedzialnego za grę, poinformował dwa miesiące temu).

Odpowiedzi na to pytanie prawdopodobnie nigdy nie poznamy, toteż pozostaje nam cieszyć się współpracą świetnych aktorów ze studiem Double Fine i czekać na okazję do przekonania się, jak poradzili sobie w nowych rolach. Tę zaś otrzymamy w styczniu przyszłego roku, kiedy to ukaże się pierwszy epizod Broken Age (w ramach usługi Steam Early Access). Jeżeli początkowy fragment produkcji dobrze się sprzeda (a znane nazwiska w obsadzie mogą przybliżyć Tim Schafera do tego celu), twórcy wykorzystają zarobione pieniędze, by dokończyć dzieło i wypuścić resztę tytułu w ciągu kolejnych kilku miesięcy.