Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lutego 2021, 16:00

autor: AlexB

Brawl Stars ma moc. Gra zarobiła już miliard dolarów

Według danych platformy analitycznej Sensor Tower, od momentu premiery mobilna gra wieloosobowa Brawl Stars przekroczyła miliard dolarów przychodu. To czwarta produkcja studia Supercell, która osiągnęła ten kamień milowy.

W SKRÓCIE
  1. Od momentu premiery gra mobilna Brawl Stars zarobiła przeszło miliard dolarów.
  2. Jest to trzecia produkcja studia Supercell, która osiągnęła ten wynik.
  3. Tytuł bardzo dobrze poradził sobie w ubiegłym roku, między innymi dzięki debiutowi w chińskim App Store.

Nie od dziś wiadomo, że teoretycznie darmowe gry mobilne potrafią zarabiać krocie. Bardzo dobrym przykładem na to może być Brawl Stars z 2018 roku, w które można zagrać na urządzeniach z systemami Android i iOS. Jak podaje platforma analityczna Sensor Tower, ten wieloosobowy tytuł łączący elementy strzelanek oraz produkcji typu MOBA od momentu premiery zarobił już przeszło miliard dolarów. Jest to czwarta produkcja fińskiego studia Supercell, której udało się przebić tę granicę. Poprzednie to Clash Royale, Hay Day i Clash of Clans.

Brawl Stars udało się osiągnąć ten sukces dzięki doskonałemu dla niego ubiegłemu rokowi. Tytuł zgromadził w nim 526 milionów dolarów (nie wliczając w to zarobków ze sklepów niezależnych na urządzeniach z systemem Android), co było drugim wynikiem, jeśli chodzi o produkcje studia Supercell. Lepiej poradziło sobie tylko Clash of Clans, które wygenerowało w minionych dwunastu miesiącach 681 milionów dolarów przychodu.

Źródło: Sensor Tower - Brawl Stars ma moc. Gra zarobiła już miliard dolarów - wiadomość - 2021-02-01
Źródło: Sensor Tower

Jak widać na powyższym wykresie, najwięcej pieniędzy gracze pozostawili w Brawl Stars w czerwcu. Nie jest to przypadkowe – właśnie w tym miesiącu tytuł zadebiutował w chińskim App Store. Mieszkańcy Państwa Środka w sumie wydali w ostatniej produkcji studia Supercell w ubiegłym roku ponad 100 milionów dolarów. Przed nimi znaleźli się Amerykanie (wydane 143,5 miliona dolarów) oraz Koreańczycy z Południa (wydane 138,5 miliona dolarów).

Patrząc globalnie, najwięcej pieniędzy (521,6 miliona dolarów) w Brawl Stars zostawili użytkownicy urządzeń Apple. Posiadacze sprzętu z systemem Android wydali w grze łącznie około 490,6 miliona dolarów.

Do dziś Brawl Stars pobrano globalnie blisko 265 milionów razy. Takie liczby dają nadzieję dla twórców, że tytuł wciąż będzie na siebie zarabiał. A to daje gwarancję, że cały czas będzie on rozwijany.

  1. Oficjalna strona studia Supercell