Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2020, 09:23

autor: Adrian Werner

Bloodborne - kolejny wyciek sugeruje remaster na PS5

W opublikowanym przez francuską sieć sklepów zestawieniu gier zmierzających na PS5 odnaleziono Bloodborne Remastered. To kolejny raz, gdy pojawiają się doniesienia dotyczące odświeżonej wersji przeboju studia FromSoftware.

Bloodborne - kolejny wyciek sugeruje remaster na PS5 - ilustracja #1
Plotki o remasterze Bloodborne pojawiają się ostatnio tak często, że byłoby sporym zaskoczeniem, gdyby taki projekt nie znajdował się w produkcji.

Po raz kolejny pojawiły się plotki sugerujące, że na PlayStation 5 zmierza odświeżona wersja Bloodborne, czyli wyśmienitego RPG-a akcji z PS4 opracowanego przez znane z serii Dark Souls studio FromSoftware. Ich źródłem jest strona francuskiej sieci sklepów Fnac. Opublikowano na niej listę produkcji zmierzających na PS5, a wśród nich znalazł się projekt zatytułowany Bloodborne Remastered. Pozycja została szybko usunięta z zestawienia, ale mleko już się rozlało.

Oczywiście może to być jedynie błąd, ale warto zauważyć, że za sprawą Fnac wcześniej wyciekł termin startu pre-orderów PlayStation 5. Ponadto plotki o remasterze Bloodborne pojawiają się tak często, że coś musi być na rzeczy.

Według wcześniejszych spekulacji nad projektem ma pracować studio Bluepoint Games, czyli zespół odpowiedzialny także za remake Demon's Souls. Co ciekawe, pojawiają się także doniesienia, że w planach jest konwersja na PC, którą miałaby opracować polska ekipa QLOC. Sony w ostatnim czasie coraz chętniej wydaje swoje produkcje na pecety, a Bloodborne wydaje się dobrym kandydatem na kolejną konwersję.

Przypomnijmy, że gra Bloodborne zadebiutowała w marcu 2015 roku i do dzisiaj dostępna jest wyłącznie na PlayStation 4. Produkcja okazała się kolejnym majstersztykiem w dorobku FromSoftware, uzyskując średnią ocen na poziomie 92% według serwisu Metacritic. Tytuł bardzo przypadł do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 9.5/10. W listopadzie 2015 r. wydano dodatek Bloodborne: The Old Hunters, który okazał się jedynym rozszerzeniem do tej gry.

  1. Recenzja gry Bloodborne - From Software dobre gry ma we krwi
  2. Bloodborne - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry