Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2017, 20:00

autor: moir

Blizzard wśród najbardziej podziwianych firm świata – Wieści MMO (21/02/2017)

Dziś omawiamy najnowsze doniesienia ze stajni Blizzard Entertainment, sprawdzamy, jak prezentują się nadchodzące dodatki do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (Stormblood) oraz The Elder Scrolls Online (Morrowind), a także śledzimy kolejne kroki poprzedzające oficjalny debiut Revelation Online.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. ostatnim nowościom dotyczącym legendarnego Blizzard Entertainment, nadejściu rewolucyjnych dodatków do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz The Elder Scrolls Online, a także zbliżającemu się rozpoczęciu otwartych beta-testów Revelation Online.

Zmiany w ArenaNet

W minionym tygodniu studio ArenaNet, twórcy serii Guild Wars, pożegnało się ze swoim dyrektorem artystycznym, Danielem Dociu, którzy opuścił zespół po przeszło 13 latach. Jego miejsce zajął Horia Dociu, prywatnie syn Daniela, który także od lat jest związany z firmą. Jak widać wszystko zostaje w rodzinie.

Blizzard wśród najbardziej podziwianych firm świata – Wieści MMO (21/02/2017)  - ilustracja #1

Blizzard Entertainment

Ostatnie tygodnie przyniosły sporo nowości związanych z działalnością amerykańskiego giganta. Wśród tychże na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim decyzja o definitywnym zakończeniu wsparcia dla systemów Windows XP oraz Vista. Przedstawiciele Blizzarda poinformowali, że ich sztandarowe produkcje przestaną całkowicie działać na maszynach ze wspomnianym oprogramowaniem. Znak czasu?

Drugą niezwykle interesująca wiadomością jest uplasowanie się Zamieci na prestiżowej liście magazynu Fortune. Activision Blizzard zajęło 3 miejsce wśród najbardziej podziwianych firm w sektorze rozrywki – wyprzedziły go jedynie Disney oraz Netflix. To osiągnięcie niewątpliwie obrazuje jak bardzo umocniła się w ostatnich latach elektroniczna rozrywka, która przez dekady kojarzona była z czymś dziecinnym i mało poważnym. Pełen ranking znajdziecie tu.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Podczas odbywającego się we Frankfurcie europejskiego konwentu fanów Final Fantasy zaprezentowano pierwszą konkretną porcję szczegółów na temat nadchodzącego dodatku zatytułowanego Stormblood. Rozszerzenie trafi do świata gry już 20 czerwca bieżącego roku i będzie kosztować (w standardowej wersji) ok. 35 euro, tj. 150 zł. W jego skład wejdą m.in. Kugane (nowe miasto), klasa Samuraja, zwiększony level cap (do 70. poziomu), kolejne instancje, rajdy, ekwipunek i wiele innych. Pre-ordery (w dwóch wersjach) są już dostępne pod tym adresem.

Poniżej prezentujemy niesamowicie klimatyczny zwiastun, który towarzyszył całej oficjalnej zapowiedzi. Przy okazji mała ciekawostka dotycząca tytułu – niedawno trafił on do Księgi Rekordów Guinessa, jako gra MMO o najdłuższych napisach końcowych (trwają one aż godzinę i 38 minut!).

The Elder Scrolls Online

Choć pierwsze emocje po niezwykle hucznej zapowiedzi Morrowind, najnowszego dodatku do The Elder Scrolls Online, zdążyły już nieco opaść, to Bethesda (wydawca gry) umiejętnie podgrzewa zainteresowanie graczy za pomocą różnorakich środków przekazu. Ostatnio np. magazyn Game Informer opublikował dość obszerną zapowiedź rozszerzenia, w której znalazły się szczegółowe opisy wszystkich umiejętności debiutującej w jego ramach klasy Warden. Z przygotowanego zestawienia wynika, że będzie to profesja niezwykle wszechstronna, bowiem w jej arsenale znajdą się zarówno zaklęcia ofensywne, jak i lecznicze, a także wspierające. Nie zabraknie również summonów - szczegóły znajdziecie na załączonej fotografii.

Przypominamy, że premiera dodatku przewidziana jest na 6 czerwca bieżącego roku. Ma być to największe do tej pory (i najbardziej rewolucyjne) uaktualnienie sztandarowej produkcji studia ZeniMax. Przedsprzedaż ruszyła już na dobre, chętnych zapraszamy tu.

Revelation Online

Revelation Online oficjalnie zakończyło już etap zamkniętych beta-testów. Twórcy opublikowali z tej okazji specjalną infografikę, z której dowiemy się m.in. która klasa cieszyła się największą popularnością wśród graczy (trzeba przyznać, że było bardzo wyrównanie), jak wielu poległo w starciach PvP, kto najlepiej radził sobie w starciach na arenach, a także jakie były najczęściej odwiedzane miasta. Poznaliśmy przy okazji oficjalną datę startu otwartych testów – przypadnie ona na 6 marca bieżącego roku (27 lutego rusza tzw. early access, dostępny dla wszystkich tych, którzy nabyli jeden z founder’s packów). Szczegółowe informacje odnośnie „rozkładu jazdy” znajdziecie w tym miejscu.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.