Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2019, 11:35

autor: Entelarmer

Blizzard publikuje mroźny teaser trailer nowego dodatku do Hearthstone'a

Blizzard zapowiedział kolejną atrakcję tegorocznego BlizzConu. Firma uraczyła nas krótkim zwiastunem, przygotowującym na zapowiedź nowego dodatku do Hearthstone'a, który zwieńczy kampanię fabularną Roku Smoka.

Finał przygody Roku Smoka rozegra się w domenie Króla Lisza. - Blizzard publikuje mroźny teaser trailer nowego dodatku do Hearthstone'a - wiadomość - 2019-10-29
Finał przygody Roku Smoka rozegra się w domenie Króla Lisza.

W piątek rozpocznie się tegoroczny BlizzCon. Nie jest więc zaskoczeniem, że w ostatnich dniach pojawiło się sporo plotek i mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków na temat imprezy. Na szczęście mamy też oficjalne informacje od Blizzarda, poczynając od materiału, który powinien zainteresować fanów Hearthstone’a. Twórcy gry zamieścili filmik na kanale YouTube produkcji, przygotowujący nas na zapowiedź kolejnego dodatku. Niestety, tym razem znana graczom Madame Lazul nie pozwoliła Trzęsibrzuchowi odwrócić kart, jak miało to miejsce przed premierą Wybawców Uldum. Niemniej członkini Ligi Z.Ł.A. przewiduje zakończenie walki z Ligą Odkrywców. Tymi, którzy zadecydują o ostatecznym zwycięzcy mają być… sami gracze, którzy zapewne będą mogli opowiedzieć się po jednej ze stron. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Od dawna wiemy, że nadchodzący dodatek będzie zwieńczeniem historii rozpoczętej w Wyjściu z cienia, a którą śledziliśmy przez cały Rok Smoka. Dotychczas mogliśmy wspomóc zarówno złoczyńców, jak i bohaterów, jednak zawsze kierowaliśmy tylko członkami jednej z tych grup. Najwyraźniej wkrótce się to zmieni, podobnie jak miejsce akcji. Jeśli spojrzymy w kryształową kulę na samym początku zwiastuna, w pobliżu świątyni Wyrmrest w Northrend zobaczymy skradzione przez Rafaama i spółkę latające miasto Dalaran w otoczeniu wszechobecnego śniegu. Czyżby więc czekał nas powrót do lodowej krainy rządzonej przez Króla Lisza? Co ciekawe, przywódcę nieumarłych (a konkretniej – jego ostatnie wcielenie) mogliśmy też zobaczyć przy okazji niedawnych przecieków z World of Warcraft. Owszem, raczej nie ma co liczyć na większy związek między obiema produkcjami (Hearthstone od dawna nie ma wiele wspólnego z kanoniczną historią Azeroth), ale samo tematyczne powiązanie najnowszych rozszerzeń byłoby intrygujące. Niewykluczone również, że zobaczymy Galarkonda – potężnego proto-smoka terroryzującego Azeroth w pradawnych czasach, a pokonanego przez Smocze Aspekty niedaleko Wyrmrest.

Liga Z.Ł.A. towarzyszyła nam przez cały Rok Smoka. - Blizzard publikuje mroźny teaser trailer nowego dodatku do Hearthstone'a - wiadomość - 2019-10-29
Liga Z.Ł.A. towarzyszyła nam przez cały Rok Smoka.

Co dokładnie szykują dla nas twórcy karcianego Azeroth, dowiemy się już wkrótce. Opis angielskiej wersji teaser trailera każe nam czekać do 1 listopada, a więc dnia rozpoczęcia BlizzConu 2019. Być może wcześniej pojawią się kolejne materiały, które zdradzą nam, czego powinniśmy się spodziewać na koniec Roku Smoka.