Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2018, 08:38

Blizzard Entertainment pracuje nad nową sieciową grą akcji PvP?

Z oferty pracy opublikowanej przez studio Blizzard Entertainment wynika, że zespół pracuje nad nową grą akcji, koncentrującą się na sieciowych starciach PvP z innymi graczami.

Overwatch wciąż może pochwalić się dużą społecznością, ale studio Blizzard Entertainment już myśli o kolejnej strzelance PvP. -  Blizzard Entertainment pracuje nad nową sieciową grą akcji PvP? - wiadomość - 2018-04-28
Overwatch wciąż może pochwalić się dużą społecznością, ale studio Blizzard Entertainment już myśli o kolejnej strzelance PvP.

Overwatch okazał się wielkim sukcesem i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Dlatego z pewnym zaskoczeniem powitaliśmy nowinę, że studio Blizzard Entertainment już pracuje nad kolejną sieciową grą akcji nastawioną na rozgrywki PvP.

Źródłem tych doniesień jest opublikowana przez dewelopera oferta pracy. Wynika z niej, że zespół szuka projektanta do niezapowiedzianej produkcji, który ma duże doświadczenie w tworzeniu gier akcji i pierwszoosobowych strzelanek. Lista wymagań nie pozostawia wątpliwości, że chodzi tu o tytuł z sieciowymi trybami PvP.

Blizzard Entertainment rozpoczął rekrutację do tego niezapowiedzianego projektu w listopadzie 2016 roku, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, że ma to być gra akcji nastawiona na starcia z innymi graczami. Warto tutaj przypomnieć, że w grudniu studio szukało pracownika, który ma doświadczenie w tworzeniu mechanik związanych z pojazdami.

Obecnie nie mamy pojęcia, czy będzie to nowa marka. Jakiś czas temu na czele zespołu zajmującego się grą stanął Dustin Browder, który wcześniej zarządzał produkcjami StarCrafta II i Heroes of the Storm. To spowodowało, że fani zaczęli spekulować, iż może tu chodzić o kooperacyjną strzelankę osadzoną w uniwersum serii StarCraft. Dzisiejsze nowiny pokazują, że przynajmniej pod kątem głównego trybu rozgrywki te domysły były chybione.

Mało prawdopodobne wydaje się także, aby owym niezapowiedzianym projektem było Overwatch 2. Pierwsza część wciąż jest szalenie popularna i od jej premiery minęły raptem dwa lata. Do tego Blizzard Entertainment cały czas intensywnie rozwija tę strzelankę, a niedawno ruszyła oficjalna liga e-sportowa. Wszystko wskazuje więc, że jest zbyt wcześnie na tworzenie kontynuacji.

W każdym razie za sprawą Overwatch studio pokazało, że potrafi tworzyć przebojowe sieciowe strzelanki, więc z niecierpliwością wypatrujemy kolejnych nowin odnośnie niezapowiedzianego projektu zespołu.

  1. Oficjalna strona studia Blizzard Entertainment