Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2019, 14:26

autor: Froozyy

Blizzard będzie kontynuować wsparcie Diablo 3

W oficjalnym ogłoszeniu Blizzard zapewnił, że Diablo 3 nadal będzie wspierane. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem nowych tematycznych sezonów. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że forma testów publicznych sprawdziła się bardzo dobrze, więc nie zostanie zmieniona.

Blizzard nie przestanie wspierać Diablo 3. - Blizzard będzie kontynuować wsparcie Diablo 3 - wiadomość - 2019-08-14
Blizzard nie przestanie wspierać Diablo 3.

Może ciężko Wam w to uwierzyć, ale Diablo 3 zostało wydane ponad 7 lat temu. O dziwo, produkcja wciąż ma się całkiem nieźle, a w jej sieciowym trybie nadal bawi się spora liczba graczy. Dodatkowo Blizzard właśnie zamieścił aktualizację na oficjalnym blogu, w której zapewnia fanów, że gra będzie nadal wspierana oraz informuje o nadchodzących zmianach.

Po wprowadzeniu tematycznych sezonów ponad rok temu, Blizzard odnotował dużo większe zaangażowanie powracających graczy, zwłaszcza w sezonie 16. Było to swego rodzaju przebudzenie, a twórcy od tamtej pory postanowili zwracać większą uwagę na opinie fanów. Obecnie trwają prace nad stworzeniem dodatkowych sezonów tematycznych z nowym zestawem dla każdej klasy, dziesiątkami legendarnych mocy oraz zmianami balansu. Jednak Blizzard nie planuje wydać od razu jednego dużego patcha ze wszystkimi ulepszeniami. Jeśli jedna z klas nie otrzyma aktualizacji na początku sezonu, oznacza to, że pojawi się ona później, ponieważ jak zapewniają producenci - zmiany czekają każdego.

Poza tym w sezonie 16. Blizzard zmienił podejście do uruchamiania serwera testowego. Testy publiczne trwały tylko tydzień, jednak informacje o zmianach zaczęły pojawiać się znacznie wcześniej, dzięki czemu gracze mieli więcej czasu na ich przyswojenie. Producenci są zadowoleni, w jaki sposób testy działały do tej pory, więc nadal zamierzają z tego korzystać w niezmienionej formie. Deweloperzy obiecali również, że usprawnią swoją komunikację z fanami oraz będą jaśniej mówić o planach dotyczących produkcji.