Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 marca 2021, 15:23

autor: "Ewelina Krzykała"

Dwayne Johnson zdradza datę premiery Black Adam w nietypowy sposób

Na Instagramie Dwayne’a Johnsona pojawił się kilkunastosekundowy klip, w którym pada oficjalna data premiery jego nowego filmu. Aktor tym razem zagra Black Adama, potężnego maga z uniwersum DC. Produkcja ma trafić na srebrny ekran latem 2022 roku.

W SKRÓCIE:
  1. Black Adam będzie mieć premierę w 2022. Produkcja była kilkakrotnie stopowana ze względu na pandemię, ostatecznie jednak film trafi do kin latem przyszłego roku.
  2. Odtwórcą głównej postaci jest Dwayne Johnson aka The Rock, obecnie jeden z najpopularniejszych aktorów zza Oceanu.
  3. Dwayne pochwalił się datą premiery na swoim Instagramie. Zareklamował film w dość niekonwencjonalny sposób.

Czarny Adam to kolejna produkcja od Warner Bros., która napotkała na swej drodze kilka stoperów. Podobnie jak w przypadku Ligi sprawiedliwości Zacka Snydera czy The Batman, ze względu na pandemię ekipa zmuszona była niejednokrotnie przerywać prace. Na szczęście wyznaczono już datę premiery, którą w nietypowy sposób ogłosił odtwórca pierwszoplanowej postaci. Dwayne Johnson, który wkracza w uniwersum DC jako tytułowy Black Adam, postanowił podzielić się dobrymi wieściami na swoim Instagramie.

The Rock słynie z nieszablonowych pomysłów na przyciągnięcie uwagi fanów. Aktor nie zawiódł i tym razem. Datę premiery najnowszej produkcji ze swoim udziałem ogłosił w formie krótkiego klipu, w którym oglądamy Times Square w całej okazałości. Na wszystkich cyfrowych ekranach, których nie brakuje na kultowej ulicy Nowego Jorku, nagle pojawia się postać Black Adama. Złoczyńcy towarzyszy złowieszczy głos oznajmiający, że „hierarchia władzy we Wszechświecie DC wkrótce się zmieni”.

I choć na ekranach wyświetla się wyłącznie jedna data – 29 lipca 2022 – z niedawnego oświadczenia Warner Bros. wynika, że film będzie można oglądać w kinach przez co najmniej 45 dni od premiery. Takie okno kinowe dla swoich filmów wytwórnia ma przyjąć w 2022 r. Do końca tego roku z kolei na platformę HBO Max trafi 17 projektów studia.

Oficjalna premiera Black Adama została wyznaczona na końcówkę lipca 2022 roku. I chociaż fabuła jest póki co trzymana w tajemnicy, potwierdzono, że film będzie wprowadzeniem fanów do Justice Society of America. W kuluarach mówi się o tym, że sam Black Adam podejmie próbę wewnętrznej przemiany i zechce odkupić dawne występki. W obsadzie mają pojawić się znani i lubiani aktorzy, tacy jak Noah Centineo (Atom Smasher), Quintessa Swindell (Cyclone), Pierce Brosnan (Doctor Fate) i Aldis Hodge (Hawkman).