filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 października 2022, 13:51

autor: Kamil Kleszyk

Na Black Adama 2 nie będziemy musieli czekać tak długo, jak na pierwszy film

Black Adam na dobre rozgościł się w kinach na całym świecie. Niezbyt przyjęta przez krytyków produkcja wśród widzów cieszy się jednak dużą popularnością. Dlatego większość z nich zastanawia się, kiedy pojawi się sequel widowiska z Dwayne'em Johnsonem.

Źródło fot. Black Adam, Jaume Collet-Serra, DC Entertainment, 2022
i

Stało się, po wielu latach od pierwszych zapowiedzi, debiut Black Adama na dużym ekranie w końcu stał się faktem. Dla wielu widowisko z uniwersum DC bez wątpienia było jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Nim jednak kultowego antybohatera zdetronizuje – co jest niemal pewne – grudniowa premiera Avatar: Istota wody, fani komiksów na całym świecie mogą nacieszyć się efektem prac Dwayne’a Johnsona i reszty ekipy.

Mimo że dotychczasowe opinie branżowych krytyków nie należą do najlepszych (aktualnie w serwisie Rotten Tomatoes tylko 42% specjalistów wypowiedziało się pozytywnie o produkcji), to w oczach widzów, obraz wypada znacznie lepiej (89%). Zarówno popularność filmu, jak i zapowiedzi, iż nie jest to ostatni występ Black Adama w DCEU, sprawiają, że społeczność debatuje nad ewentualną kontynuacją przygód herosa.

Producenci filmu, Hiram Garcia i Beau Flynn, w wywiadzie dla Comicbook zdradzili szczegóły na temat dalszych losów postaci w uniwersum. Według zapewnień, w przeciwieństwie do oryginału, tym razem nie będziemy musieli długo czekać na sequel.

Ten [film – przyp. red] będzie szybki. To nie potrwa długo. Mogę ci to obiecać. Zawsze mamy nadzieję, że następny krok jest łatwiejszy. Szybko go przygotujemy, to pewne – wyznał Garcia.

…będziemy mieli gotowy scenariusz dość szybko – wtórował mu Flynn.

Jest to oczywiście wspaniała wiadomość dla fanów oryginalnej opowieści. Szum jaki powstał ostatnimi czasy wokół Black Adama (i potwierdzonego powrotu Supermana Cavilla) powinien utwierdzić władze Warner Bros. o słuszności powstania kontynuacji widowiska z Dwayne’em Johnsonem w roli głównej. Na przeszkodzie takowej decyzji może stanąć jedynie ewentualna klapa finansowa „jedynki”. Miejmy jednak nadzieję, że nie sprawdzi się ten czarny scenariusz.

Przypomnijmy na koniec, że Black Adam w polskich kinach zadebiutował wczoraj, tj. 21 października.

A Wy jesteście już po seansie? Jeśli tak, to jestem niezmiernie ciekaw Waszej opinii o filmie. Napiszcie w komentarzach.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej