Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2016, 13:58

Birthdays the Beginning - nowa gra ojca serii Harvest Moon doczeka się wersji pecetowej

Firma NIS America poinformowała, że powstanie pecetowa wersja Birthdays the Beginning, czyli zapowiedzianego niedawno nowego projektu twórcy serii Harvest Moon, który pozwoli graczom na tworzenie miniaturowych ekosystemów.

Na początku tego miesiąca japońskie studio Arc System Works zapowiedziało Birthdays the Beginning, czyli grę, której głównym projektantem jest ojciec serii Harvest Moon - Yasuhiro Wada. Wtedy potwierdzono tylko wersję na PlayStation 4. Teraz okazało się, że poza Krajem Kwitnącej Wiśni produkcja zostanie wydana przez firmę NIS America, która ogłosiła właśnie, że w drodze jest również edycja pecetowa.

BIRTHDAYS THE BEGINNING W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Toybox i Arc System Works
  • Wydawca: Arc System Works (Japonia), NIS America (inne kraje)
  • Gatunek: symulacja
  • Platformy: PC, PS4
  • Data premiery: 19 stycznia 2017 r. (Japonia), wczesny 2017 r. (inne kraje)

W grze wcielimy się w małego kosmitę, który spróbuje stworzyć od zera nowy świat. Zaczniemy od płaskiej powierzchni zawieszonej w kosmosie i pokryjemy ją czymś w rodzaju wirtualnego ogrodu, pełnego różnorodnych roślin i zwierząt.

Kreowany przez nas świat będzie tętniącym życiem ekosystemem, którego wszystkie części są ze sobą połączone. Poprzez eksperymentowanie gracz będzie musiał odkryć te powiązania i nauczyć się je wykorzystywać do ulepszania swojego dzieła i zapobiegania nieszczęściom. Możliwe będzie swobodne kontrolowanie m.in. elementów geograficznych, klimatu oraz temperatury, a każda zmiana przyniesie istotne konsekwencje.

Birthdays the Beginning - nowa gra ojca serii Harvest Moon doczeka się wersji pecetowej - ilustracja #1

Gra odtworzy także ewolucję. Na początku zabawy będziemy mogli umieścić w świecie jedynie najprostsze organizmy jednokomórkowe, ale potem powoli odblokowywać mamy coraz bardziej skomplikowane rośliny i zwierzęta.

Wszystko to pokazane będzie z mocnym przymrużeniem oka i autorzy koncentrują się na dobrej zabawie, a nie realizmie. Dlatego w jednej krainie będą mogli funkcjonować np. zarówno ludzie, jak i dinozaury. Jednocześnie rozgrywka nie będzie łatwa i opracowanie sprawnie działającego ekosystemu stanowić ma niemałe wyzwanie.

Birthdays the Beginning zadebiutuje 19 stycznia w Japonii na PlayStation 4. Natomiast wersja anglojęzyczna trafi na PC i PlayStation 4 w pierwszym kwartale przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry