Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2016, 14:19

autor: Góral

Wyczekiwany mod GTA 5 Redux do Grand Theft Auto V już dostępny

GTA 5 Redux, wyczekiwana modyfikacja gry Grand Theft Auto V, jest już dostępna do pobrania. Projekt autorstwa Josha Romito wprowadza do hitu Rockstara lepszą grafikę, zmienioną fizykę, udoskonalony system pogodowy i nie tylko.

O GTA 5 Redux, modyfikacji do PC-towej wersji Grand Theft Auto V, pisaliśmy już nieraz. Dziś jednak pragniemy poinformować, że projekt wreszcie ujrzał światło dzienne i można go już pobrać z oficjalnej strony, do której link znajdziecie nieco dalej. Przy okazji opublikowano też kilkuminutowy zwiastun, na którym zaprezentowano i omówiono wszystkie najważniejsze elementy projektu autorstwa Josha Romito. Mowa jest przede wszystkim o zmianach w grafice, które szczegółowo opisano także w tym miejscu. Wraz z modem uznana produkcja studia Rockstar doczekała się m.in. całkowicie zmienionego systemu pogodowego, w którym wszystkie warunki pogodowe zostały stworzone od podstaw.

Oprócz tego pojawiło się oświetlenie wolumetryczne podczas każdej pory doby, dodano i ulepszono takie efekty jak mgła i kurz, upiększono wygląd wody, poprawiono barwy, wprowadzono nowe opcje HBAO, w ogromnym stopniu udoskonalono teselację terenu i nie tylko. Zmiany dotknęły także tekstury, które zostały np. wymienione na prawie wszystkich drogach, grafiki na bilbordach czy przystankach autobusowych podmieniono na nowe, a wisienką na torcie są tekstury w 4K w przypadku drzew, trawy, krzaków i wielu innych.

Rozgrywka

Grafika to jednak nie wszystko, gdyż zmiany zaszły także w rozgrywce. Zmieniono np. system poszukiwanego – policja i wojsko używają dodatkowych pojazdów, posiadają nowe zdolności i stosują różne taktyki, a graczy ścigają teraz także policjantki. W przypadku broni ulepszono m.in. odrzut podczas oddawania strzałów, zmieniono niektóre animacje przeładowywania magazynków, a nawet zatroszczono się o takie szczegóły jak bardziej realistyczna prędkość lotu pocisku. Poza tym, pojawiła się zmieniona fizyka przypominająca tę z GTA IV i wiele, wiele innych elementów.

Zmienione efekty pogodowe to tylko ułamek nowych elementów, które znajdziecie w GTA 5 Redux. - Wyczekiwany mod GTA 5 Redux do Grand Theft Auto V już dostępny - wiadomość - 2016-09-19
Zmienione efekty pogodowe to tylko ułamek nowych elementów, które znajdziecie w GTA 5 Redux.

Wymagania sprzętowe moda

GTA 5 Redux w skrócie:
  1. modyfikacja do gry Grand Theft Auto V;
  2. dostępna na komputerach osobistych;
  3. wprowadza zmiany w grafice, fizyce, pogodzie i rozgrywce;
  4. za projekt odpowiada Josh Romito.

Autor projektu GTA 5 Redux nie podał szczegółowych wymagań sprzętowych dla swojego dzieła, ale ujawnił, że trzeba posiadać komputer, który poradzi sobie ze spadkami animacji na poziomie od 5 do 20 klatek na sekundę w porównaniu do oryginalnej wersji Grand Theft Auto V. Ponadto mod wspiera tylko oryginalne kopie gry zaktualizowane do najnowszej wersji. Zainteresowani muszą także pobrać ScriptHookV i skopiować pliki „ScriptHookV.dll” oraz „dinput8.dll” z folderu „bin” do katalogu z zainstalowanym GTA V. Ponadto potrzebny jest jeszcze program OpenIV oraz 70 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Wyczekiwany mod GTA 5 Redux do Grand Theft Auto V już dostępny - ilustracja #2
  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V