Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 09:48

autor: Draug

BioWare wypuściło czwarty teaser z serii You’ve Been Chosen

BioWare udostępniło czwarty i ostatni teaser trailer z cyklu You’ve Been Chosen, zwiastującego tajemniczą nową grę kanadyjskiej firmy (pod przypuszczalnym tytułem Shadow Realms). Ujawnienie projektu nastąpi dzisiaj o godzinie 16:00.

Jak wiemy, dziś o godzinie 16:00 ma nastąpić ujawnienie tajemniczego projektu, który na przestrzeni ostatnich kilku tygodni firma BioWare podtrzymywała w naszej świadomości za sprawą serii zagadkowych zwiastunów z cyklu „You’ve Been Chosen”. Mimo to w przededniu wydarzenia w Hotelu Marriott w Kolonii, kanadyjski deweloper wypuścił jeszcze jeden krótki teaser trailer, opatrzony tytułem „Fire” (zamieszczamy go powyżej). Co wiemy o nowej grze twórców serii Mass Effect i Dragon Age? Nie mamy żadnych potwierdzonych informacji, jednak można przypuszczać, że produkcja będzie nosiła tytuł Shadow Realms (pojawił się on w nazwie pliku z pierwszym teaserem, wysyłanego w mailach przez wydawcę, ponadto w marcu firma Electronic Arts zarejestrowała taką markę wraz z 70 różnymi domenami).

W nowej grze BioWare najpewniej wrzuci nas do współczesnego świata, jednak z całą pewnością nie zaserwuje nam szarej codzienności. - BioWare wypuściło czwarty i ostatni teaser z serii You’ve Been Chosen - wiadomość - 2014-08-13
W nowej grze BioWare najpewniej wrzuci nas do współczesnego świata, jednak z całą pewnością nie zaserwuje nam szarej codzienności.

Sądząc po tym, co pokazują filmy z serii „You’ve Been Chosen”, wydaje się, że będziemy mieli do czynienia z opowieścią o zwykłych ludziach, którzy odkrywają u siebie rozmaite moce – często niebezpieczne, trudne do kontrolowania, sprowadzające koszmary i ściągające uwagę ze strony jakichś niebezpiecznych postaci. Gdyby w istocie miało tak być, można spodziewać się, że BioWare podejdzie do sprawy w dojrzały sposób, jak zwykle stawiając przed nami niejednoznaczne moralnie wybory i ich konsekwencje. Niewykluczone jest też osadzenie całości w otoczce rodem z interaktywnych horrorów. Z drugiej strony, niektóre spośród zarejestrowanych przez Electronic Arts domen mogłyby wskazywać, że owe domniemane Shadow Realms to w istocie gra sieciowa z modelem free-to-play, skupiająca się na rywalizacji między graczami.

Czym tak naprawdę jest nowy projekt BioWare? Jak wspomniano we wstępie, przekonamy się o tym dziś o godzinie 16:00, podczas organizowanego w Kolonii wydarzenia, które będziemy mogli śledzić na żywo za pośrednictwem serwisu Twtich.tv (pod tym adresem).