Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2020, 08:26

autor: Adrian Werner

Biomutant niemal ukończony; zobacz nowy gameplay

Do sieci trafił nowy materiał wideo z Biomutant. Ponad dziewięciominutowy filmik prezentuje obszerne fragmenty rozgrywki z RPG-a akcji studia Experiment 101. Twórcy zdradzili również, że projekt jest już praktycznie gotowy - obecnie zajmują się głównie usuwaniem błędów technicznych.

Firma THQ Nordic wypuściła materiał wideo z obszernymi fragmentami gameplaya z gry Biomutant, czyli obiecującego RPG-a akcji, nad którym pracuje studio Experiment 101. To pierwszy od wielu miesięcy nowy materiał wideo z tego projektu.

Film trwa ponad dziewięć minut i daje dobre pojęcie o tym, co zaoferuje pełna wersja gry. Pokazuje on m.in. system walki oraz eksplorację świata, zarówno pieszo, jak i za pomocą wierzchowców oraz statków powietrznych. Możemy także zobaczyć starcia z bossami, w tym jedno, w którym pokierujemy małym okrętem podwodnym.

Biomutant niemal ukończony; zobacz nowy gameplay - ilustracja #1
Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie Biomutant zadebiutuje na rynku.

Przypomnijmy, że Biomutant zmierza na pecety oraz konsole Xbokx One i PlayStation 4, a premiera ma nastąpić w tym roku. Niestety, na razie twórcy nie są w stanie podać dokładniejszego terminu premiery.

Na grę czekamy już bardzo długo. Od ujawnienia projektu minęły prawie trzy lata, a początkowo debiut rynkowy miał nastąpić na początku 2018 r. Potem Biomutant zaliczał jednak kolejne opóźnienia. W opublikowanym właśnie wywiadzie udzielonym serwisowi IGN dyrektor kreatywny, Stefan Ljungqvist, potwierdził, że produkcja weszła w końcową fazę. Zdradził, że jest to zdecydowanie największa gra, nad jaką pracował i przy tytułach o tak dużej skali opóźnienia są trudne do uniknięcia. Podkreślił, że obecnie projekt jest już praktycznie gotowy i deweloperzy zajmują się głównie ulepszaniem strony technicznej, w tym przede wszystkim usuwaniem błędów technicznych.

Stefan Ljungqvist omówił również system tworzenia bohatera. Gracze będą mogli wybrać między sześcioma głównymi typami postaci, a następnie modyfikować je za pomocą różnorodnych mutacji. Zmiany statystyk znajdą odbicie w wyglądzie naszego herosa. Gra zaoferuje także rozbudowany system craftingu, który obejmie uzbrojenie, ubrania oraz przydatne przedmioty ekwipunku.

  1. Oficjalna strona gry
Find Your Next Game 2020 Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Biomutant

Biomutant